Özlem Zengin: Çıplak arama yok; talimatla hamile kalıyorlar Fadimecim, talimatla

Uşak'daki çıplak arama uygulaması olduğunu reddeden AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, "Bu insanlar artık talimatla bebek sahibi oluyorlar; 'bebekli kadınlar cezaevinde' demek için" dedi. HDP'li Beştaş'a verdiği cevapta ise Zengin, hayatında iffet kelimesini hiç kullanmadığını söyledi.

KRONOS 21 Şubat 2021 GÜNDEM

Özlem Zengin, Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun çıplak arama iddialarına verdiği cevapla gündeme gelmişti.

TBMM’de yaptığı konuşmasında, Uşak Emniyet Müdürlüğü’ndeki çıplak arama uygulaması olduğunu reddeden AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, gözaltına alınan kadınların talimatla hamile kaldığını iddia etti.

“TALİMATLA HAMİLE KALIYORLAR”

Uşak’taki çıplak arama uygulaması için, “Bu kurgusal bir harekettir. Onurlu, ahlaklı kadın bir sene beklemez. Bir kadını çıplak arayacaksın, dakikasında bundan rahatsızlığını beyan eder” ifadeleri kullanan Zengin Ülke TV’de çıktığı İnce Fikir programda şunları söyledi:

“Onların yürüttüğü, tavsiye ettiği yöntemi söylüyorum. Şunu yapıyorlar; bu insanlar talimatla artık bebek sahibi oluyorlar. Hamile kadınlar, bebekli kadınlar cezaevinde var demek için. Talimatla… 1,5 yıl sonra akılları başlarına geliyor. Ben arkadaşlarıma soruyorum elinizi vicdanınıza koyun, bir şey sizi rahatsız etmişse hiç olmazsa oradaki insana ‘yapma’ demez misiniz? Avukatınıza ‘bunu bana yaptılar’ demez misiniz? Bunu söylemek için bir insan nasıl bekler bir buçuk yıl.

“BÜTÜN MESELE ŞUDUR FADİME’CİM”

Buradaki bütün mesele şudur Fadime’cim; gelinen noktada da başörtüsünü ve çıplak kelimesini yan yana getirerek bir kez daha hem başörtüsüne hem inanca, değer sistematiğimize derinlemesine zarar vermek istiyorlar.


 

“İFFET TELEFFUZ ETMEDİĞİM BİR KELİMEDİR FADİME!”

“Bu sefer yapılan linç kampanyasında ben bir cümle söylüyorum, diyorum ki ‘bir kadın, onurlu bir kadın’ diyorum tamam mı, ‘ahlaklı bir kadın’ diyorum, buna takılıyorlar. Bu kelimeler artık yasaklı kelime mi oldu? Onur, ahlak deyince aklınıza bir tek cinsellik mi geliyor? Ahlak deyince insanların sözünde durma kabiliyeti neden akla gelmiyor, ben bunu anlayamıyorum Fadime. Benim hiç kullanmadığım bir kelimeyi kullanıyor Meral Danış Beştaş, iffet kelimesini… Hayatımda iffet kelimesini hiç kullanmadım bakın çok net ifade ediyorum. Benim telaffuz etmediğim bir kelimedir iffet kelimesi.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com