Öztrak’tan Erdoğan’a tepki: Espriler, sloganlar, tezahüratlar… içimiz sızladı

CHP Sözcüsü Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 kamu görevlisinin hayatını kaybettiği günde AKP kongresinde espri yapmasını eleştirerek, "Milletimiz derin bir yasta. Ama bugün Erdoğan’ı izledik. Partisinin il kongrelerinde espriler, sloganlar, tezahüratlar… Gerçekten içimiz sızladı" dedi.

KRONOS 15 Şubat 2021 GÜNDEM

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Kuzey Irak’ta Gara dağında 13 kişinin öldürülmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin il kongresinde espri yapmasını eleştirerek, “İçimiz sızladı” dedi.

CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında konuşan Öztrak, CHP’nin ulusal yas ilan edilmesini istediğini aktararak “Suudi Arabistan’ın müteveffa kralı için yas ilan edip bayrağımızı yarıya çekenler en azından 13 şehidimiz için ulusal yas ilan edebilir” dedi.

Milletin derin bir yasta olduğunu ifade eden Öztrak, “AKP Genel Başkanı Erdoğan’ı AKP kongrelerinde izledik. Espriler, sloganlar, tezahüratlar… içimiz sızladı. Milletin içi kan ağlarken bu görüntüleri üzüntüyle karşıladık “diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamasından 13 kamu görevlisinin başarısız bir kurtarma harekatı esnasında şehit düştüklerini öğrendiklerini ifade eden Öztrak, konuşmasına şöyle devam etti: “Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak ulusal yas ilan edilmesini istiyoruz. Suudi Arabistan’ın müteveffa kralı için yas ilan edip bayrağımızı yarıya çekenler en azından 13 şehidimiz için ulusal yas ilan edebilir.”


 

‘EDEBİNİZLE SUSMAYI BİLİN’

Öztrak, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın 13 kişinin şehit edilmesiyle ilgili açıklamalarına tepki göstererek, “Beyler bir kendinize gelin 13 aslan parçamız mağaralarda rehin tutulurken sizler bölücü elebaşından mektup dilenip kardeşini devlet televizyonlarına çıkarıyordunuz. Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı, devletin televizyonuna çıkaran “Gerekirse Karayılanı ’da TRT’ye çıkarırız” diyerek savunan bunlar değil miydi? Yine çözüm sürecine “Yeni Türkiye’nin Kuruluş Sözleşmesi” diyen bunlar değil miydi? Riyakârlığın bu kadarına da pes. Daha fazla rezil olmadan edebinizle susmayı bilin.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com