Pahalı bir çanta, düğmesiz cüppeler…

ABD'nin yeni şartlarından pahalı bir çantaya, Mısır'a benzemekten rızasız değişim ve düğmesiz cüppelere...

KRONOS 25 Haziran 2020 PODCAST

https://soundcloud.com/user-436877268/250620-kp

Murat Yetkin, Yetkin Report: Sadece altı ay önce, Türkiye’nin ABD ile daha fazla ticaret yapma arzusu önünde büyük bir sorun vardı: S-400 / F-35 sorunu. Görünüşe göre bu hâlâ bir numaralı sorun ve bu çözülmeden ticaret hacminde kayda değer bir artış beklemek gerçekten çok zor. Ama artık iki sorun daha açıkça sayılıyor: Suriye ve Huawei.

Mehmet Yılmaz, T24: Basının özgürce faaliyet göstermesi, otoriter rejimler için en büyük tehlikedir. Basın özgür olursa, halkı kandırmak, uyutmak, karışık işleri gözlerden kaçırmak o kadar kolay olmaz. İktidar elitinin ani zenginleşmesini “tutumlu bir ev yaşantısına” bağlamak mümkün olmaz ki en büyük tehlike budur.

Metin Yeğin, Gazete Duvar: İsterse bir şeye karışmayan sessiz sedasız, mülayim, ve hatta sağcı olsunlar, insanlar önlerine avukatlar, doktorlar, mimarlar ve mühendisler seçeneği yerine bekçileri sunan bir iktidarı pek sevemez ve sevmeyecekler…

Cevher İlhan, Yeni Asya: Son süreçte iktidar partisinin yüzde 30’lara, ortağının barajı aşamaz durumuna düşüp ilk seçimde Meclis çoğunluğunu kaybedeceğinin ortaya çıkması üzerine demokrasinin tahribinden sonra zaten güvenin sıfırlandığı yargının da siyasete biat ettirilmesiyle hukuk ve adâletin ifnasına tevessül ediliyor.

Figen Çalıkuşu, P24: İliklenen düğmeli, fermuarlı cübbeler, vurgun yemiş ihanete uğramış yargının kan kaybı. ıstıraplı ölümüdür. Hukuka ihanet edildiği için, yargı vurulduğu için iş, düşürülmek istenen son kale olan savunmaya düştü; söz şimdi coplarla ve zulümle susturulmak istenen kutsal savunmanın.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com