Vatikan’ın 1 Milyon euroluk yardım paketinden Müslümanlar da yaralanacak

Papa Francis, Roma Piskoposluğu Papalık Vekili Cardinal Angelo De Donatis'e yazdığı mektupta, sahip oldukları yardım fonunun geçim sıkıntısı çeken Müslümanlara da yardım dağıtılmasını istedi.

KRONOS 10 Haziran 2020 DÜNYA

Papa Francis, İtalya’nın başkenti Roma’nın koronavirüs (Covid-19) salgınının ardından içinde bulunduğu ağır ekonomik şartlar nedeniyle şehirde işlerini kaybeden Müslümanlara da yardım yapma kararı verdi.

ArabNews’ün haberine göre, Papa Francis, Roma Piskoposluğu Paplık Vekili Cardinal Angelo De Donatis’e yazdığı bir mektupta,  dinleri ne olursa olsun salgın nedeniyle geçim kaynaklarını kaybedenlerin desteklenmesi ve Müslümanlara da yardım dağıtılması gerektiğini söyledi.

MÜSLÜMANLAR DA RAMAZANDA HRİSTİYANLARA YARDIM EDİYOR

Konu ile ilgili açıklamaa yapan Rahip Marano, “Roma’daki pek çok Müslüman bu zor dönemde işlerini ve gelirlerinin çoğunu kaybetti. Salgın öncesinde kalıcı bir işleri olmadığı için devlet yardımına hak kazanamayan bu insanların hala ailelerine bakmaları gerekiyor, ihtiyaç içinde olduklarını görüyoruz. Hayırseverliğin dini yoktur. Papa’nın öngördüğü fon ile Müslümanlara da yardım etmeye çalışacağız. Müslümanlar, Ramazan boyunca dinlerini sormadan İtalya’daki muhtaç Hristiyanlara yardım ediyorlar. Biz de onlara edeceğiz” ddedi.

Son haftalarda aşevini ziyaret eden evsizlerin sayısında bir artış gördüğünü belirten Marano şöyle devam etti:

Fas, Tunus, Bangladeş ve Pakistan’dan gelenlerin düzenli bir işi yoktu. Restoran sektöründe çalışıyorlardı. Korona salgını sebebi ile kapanan restoranlar bu insanların hayatını çok zorlaştırdı. Bu kötü günlerden dayanışma ile çıkacağımıza inanıyorum.

PAPA: “ROMALI İYİ KALPLER” ELİNİZDEKİNİ PAYLAŞIN

Vatikan İletişim Konseyi eski Başkanı Claudio Celli de “Turizmin durması ile çok sayıda insan muhtaç hale geldi. Caritas vakfına başvuran birçok Müslüman tanıyoruz. Caritas hepsine yardım etmekten mutluluk duyacaktır.” açıklaması yaptı.

1 milyon Avroluk girişimi açıklayan Papa Francis, tüm “Romalı iyi kalplere” bu süreçte ihtiyaç sahiplerine destek olmaları için somut bir katılım göstermelerini rica etti. “Elinizdekini paylaşın, cömertliğinizi gösterin.” dedi.

YARDIM CARITAS ELİYLE

Roma Katolik Kilisesi’nin yardım kurumu olan Caritas, İtalyan hükümetinin yardımına hak kazanamayan ama ekonomik kriz karşısında zor durumda kalan vatandaşlara destek fonu açmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com