‘Para sayma görüntüleri’ için 3 CHP’liye soruşturma

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, sosyal medyada paylaşılan 'para sayma görüntülerine' ilişkin resen soruşturma başlatmıştı. CHP'den yapılan açıklamada ise görüntülerin 4,5 yıl önceye ait olduğu ve İstanbul İl başkanlığı binasının satın alınmasıyla ilgili olduğu belirtilmişti.

KRONOS 13 Mart 2024 GÜNDEM

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında CHP’nin eski İl Başkan Yardımcısı Özgür Nas, eski İl Başkan Danışmanı Can Poyraz ve İBB CHP Meclis Üyesi Fatih Keleş ifadeye çağrıldı.

‘İL BİNASI SATIN ALINMIŞTI’ 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun CHP Kurultayı öncesinde delege satın aldığı iddiasıyla servis edilen ve bir büroda para sayıldığını gösteren görüntülerin 4.5 yıl öncesine ait olduğu ortaya çıkmıştı.

‘AVUKATIN OFİSİDİR’

Konuyla ilgili CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, görüntülerin CHP İstanbul İl başkanlığı binasının 2019 yılında satın alınmasıyla ilgili olduğu belirtilerek “Hangi bir iftirayı yalanlayalım” denilmiş ve “Güvenlik kameraları görüntülerinin kayda alındığı yer CHP İstanbul İl Başkanlığı binası değil, mal sahibinin avukatı Gökhan Taşkapan’ın avukatlık ofisidir” ifadeleri yer almıştı.


İMAMOĞLU: SİYASİ YAYGARADIR 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “O görüntü üzerinden siyasi yaygara çıkarmaya çalışanların kötülükçü akılları var. Bu yaygara ile servis edilmesi… Bunu tabi birkaç meczubun ‘buradan Ekrem’e ne sıçratır nasıl bir leke, iz bırakırız’ anlayışıyla koca koca kanallarda bir yerinden ‘Ekrem’e çamur sıçratma’ çabası içinde oldular. Bunlar alıştığımız şeyler” açıklamasını yapmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
>