Paşinyan ezber bozdu: Türkler Ermenilere soykırım yapmadı

Paşinyan, basına kapalı gerçekleştirilen bir toplantıda 1915 olaylarıyla ilgili ezber bozan bir tavra sahip olduğunu bir kez daha gösterdi. Soykırım iddiasının SSCB tarafından ortaya atıldığını söyledi.

KRONOS 18 Mayıs 2024 DÜNYA

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, son zamanlarda yaptığı çarpıcı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Paşinyan, basına kapalı gerçekleştirilen bir toplantıda 1915 olaylarıyla ilgili ezber bozan bir tavra sahip olduğunu bir kez daha gösterdi.

Toplantıda yaptığı açıklamalarda Paşinyan, Türklerin Ermenilere karşı soykırım yapmadığını iddia etti. “Ermenilere karşı soykırım yapılmadı” diyerek Türkiye’yi bu konuda suçlamaktan kaçındı ve soykırım iddiasını Sovyetler Birliği’nin uydurduğunu söyledi.

“SSCB TARAFINDAN İCAT EDİLMİŞTİR”
Gerçek Gündem‘in aktardığına göre; Paşinyan, “Soykırım iddiası, Türkiye-Ermenistan ilişkilerini kötüleştirmek için SSCB tarafından icat edilmiştir” şeklinde konuştu.


Paşinyan’ın bu çarpıcı sözleri, özellikle Rus basınında geniş yankı bulurken bu açıklamaların bölgedeki siyasi ve tarihi gerilimleri daha da artırarak Türkiye-Ermenistan ilişkilerinde yeni bir tartışma dalgasına yol açması bekleniyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com