Patron fabrikayı boşaltıp kayıplara karıştı, işçilerden fabrikadan çıkmama kararı

Kartal’da bulunan Asır Plastik fabrikasında çalışan 120 işçi, 20 gün önce işten çıkarımalarına rağmen maaşlarını ve tazminatlarını alamadı. Patronların ortadan kaybolduğunu açıklayan işçiler, haklarını alana kadar fabrikadan çıkmama kararı aldı.

KRONOS 29 Kasım 2023 EKONOMİ

İstanbul Kartal’da bulunan Asır Plastik fabrikasında çalışan 120 işçi, 20 gün önce işten çıkarılmalarına rağmen maaşlarını ve kıdem tazminatlarını alamadı.

Gazete Duvar’ın haberine göre fabrika sahibi işçilere, “Fabrikayı devrettik. Paranızı yeni patron verecek” dedi. 20 gündür muhatap bulamayan işçiler, maaşlarını ve tazminatlarını alana kadar fabrikadan çıkmama kararı aldı.

İşçilerden Metin Bektaş, mağdur olduklarını belirterek şunları söyledi:

“Fabrikaya geliyoruz muhatap yok. Mahkemeye gidiyoruz, muhatap yok. Fabrikanın müdürü geliyor, ‘fabrikayı başkalarına devrettik, haklarınızı onlar veriyor’ diyor. Onları arıyoruz, kimse telefonlarına bakmıyor. Bu kadar insan mağdur. Ne yapacağız? Patronlar Türkiye’ye geldi, saklanıyorlar. Haklarımız verilmediği sürece bu fabrikadan çıkmayacağız. Bu insanların kirası var, çoluk çocuğu var. Hak, hukuk, adalet nerede? Çalışma Bakanlığına sesleniyorum. Gelsin bize sahip çıksın, yeter. 20 gün oldu, çocuk kandırır gibi kandırıyorlar bizi. Hakkımızı versinler.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com