Peker’den Jandarma’ya: Mehmet Ağar ortadayken inanmak safdillik olur

Peker, "Tolga Ağar tecavüz ettikten sonra şüpheli şekilde ölü bulunan Kırgız gazeteci" iddialarını yalanlayan Jandarma'ya, "İnanmak safdillik olur" diye yanıt verdi.

KRONOS 07 Mayıs 2021 GÜNDEM

Sedat Peker, Mehmet Ağar’ın AKP’li vekil oğlu Tolga Ağar hakkındaki, “tecavüz ettikten sonra şüpheli şekilde ölen Kırgız gazeteci Yeldana Kaharman” iddialarına, jandarma tarafından yapılan yalanmaya ilişkin açıklama yaptı. Peker, “Ben öldürülen kız kardeşimizin helikopterle alındığını iddia etmedim. Derin devletimizin başı Mehmet Ağar’ın oğlunu helikopterle aldığını söyledim. Birçok olay ortadayken öldürülmüş bir kızın bir gün önce verdiği şikâyet dilekçesinin yırtılarak yok edilemeyeceğine inanmak safdillik olur” dedi.

Hakkında “organize suç örgütü yöneticisi ve üyesi olmak” suçlamasıyla soruşturma yürütülen Sedat Peker, 6 Mayıs’ta 56 dakikalık yeni bir açıklamada bulunmuş, Mehmet Ağar ve Korkut Eken’i gazeteci Kutlu Adalı’nın faili meçhul cinayetini açıklamakla tehdit etmiş, Ağar’ın oğlu AKP’li vekil Tolga Ağar hakkındaki Yeldana Kaharman’a tecavüz iddiasından da bahsetmişti.


Peker, “Tolga kardeşin hikâyeleri böyle bitmiyor. Bir kız var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikayet ediyor. Daha sonra helikopterle gelip bu kardeşi babası aldırıyor. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipceğiz öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor” diye konuşmuştu.

Bunun üzerine Jandarma Genel Komutanlığı, Peker’in iddialarını yalanlarken, açıklamada şu ifadelere yer vermişti:


 

“Suç örgütü lideri ve halen yurt dışında kaçak olarak bulunan S.P. isimli şahsın sosyal medya hesaplarından 6 Mayıs 2021 günü yayımlanan videolar ile bazı internet sitelerinde; Yeldana Kahraman isimli Kırgız ya da Kazak Uyruklu bir kadının jandarmaya giderek Tolga Ağar’ı şikayet ettiği, daha sonra kadının helikopterle aldırıldığı, ertesi gün ise ölü bulunduğu’ şeklinde haberler yer almıştır. Yeldana Kahraman isimli kadının, jandarmaya herhangi bir müracaatının kesinlikle söz konusu olmadığı gibi helikopterle aldırılması iddiası da tamamen gerçek dışıdır.”

“YEŞİL”E GÖNDERME YAPTI, 6 SİVİLİ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

Peker ise Jandarma Genel Komutanlığı’nın açıklamasını eleştirerek, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

“Jandarma Genel Komutanlığı gibi nadide bir kurumun kamuoyunda yapılan bu tip tartışmalara savcılık yazısı olmadan dahil olması bence çok doğru bir davranış değil. Ayrıca yeşilin jandarma karakolundan 6 sivili alıp yok ettiği gerçeği ve bunun gibi birçok olay ortadayken öldürülmüş bir kızın bir gün önce verdiği şikâyet dilekçesinin yırtılarak yok edilemeyeceğine inanmak safdillik olur (hele ki Mehmet Ağar gerçeği ortadayken)”

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com