Peker’in iddialarına Akşener’den tepki: Yargı bağımsız olduğunda bunların hesabı sorulacak

Akşener, Sedat Peker'in açıkladığı rüşvet çarkı iddialarına ilişkin, "Seçimden sonra bunların hesabı yargı, hukuk eliyle sorulacak. Kimse merak etmesin" dedi.

KRONOS 28 Ağustos 2022 GÜNDEM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in SPK eski başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun da içerisinde yer aldığı rüşvet çarkı iddialarına ilişkin, “Seçimden sonra bunların hesabı yargı, hukuk eliyle sorulacak. Kimse merak etmesin” dedi.

Akşener, yargının Peker iddialarına sessiz kalmasına ilişkin seçim sonrasına işaret etti.

“Sedat Peker’in açıkladığı şeylere niye hiçbir savcı bakmıyor?” sorusu karşısında Akşener, şu yanıtı verdi:

“Çünkü Türkiye’de hukukun üstünlüğü yok. Yargı siyasetçinin vesayeti altında. Yarın (bugün) altı siyasi parti olarak bizler suç duyurusunda bulunacağız. Yine de bir hareket olacağını düşünmüyorum. Ama seçime çok az kaldı. İnşallah seçimi biz alacağız ve yargı bağımsız, tarafsız, korkusuz ve objektif olacak. Ondan sonra da bütün bunların hesabı yargı, hukuk eliyle sorulacak. Kimse merak etmesin.”


‘BİR ARŞİV BİRİKTİRİYORLAR’

Akşener, Gülşen’in tutuklanmasına ilişkin de şunları söyledi:

“Anladığım kadarıyla bir arşiv biriktiriyorlar. Kimler neyi söylüyorsa… Sonra zamanı geldiğinde gündem değiştireceklerse, mahalleleri birbirinden koparmak için lazımsa, insanları birbirine düşman etmek için gerekiyorsa ortaya çıkarıyorlar ondan sonra büyük bir gürültü kopararak hukuksuz bir işlem yapılıyor. Bu bir algoritma. Bu algoritmadan hepimiz bıktık usandık. Ama çok az kaldı. İşlemeyen yargıyı, olmayan hukukun üstünlüğünü, inşallah hep birlikte seçim sonrasında inşa edeceğiz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com