Perinçek, Sinan Ateş cinayetinin olağan şüphelisi MHP’ye arka çıktı: Operasyon, tertip…

Doğu Perinçek, Sinan Ateş cinayetine ilişkin MHP'ye sahip çıktı: "Milliyetçi Hareket Partisi'ne karşı yeni bir operasyon, tertip yürütülüyor. Yeni tertip diye niçin söylüyorum? Bundan evvel Meral Akşener'in önderliğinde MHP'den bir grup kopartılıp..."

KRONOS 15 Mayıs 2024 GÜNDEM

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş suikastında şüpheli olarak adı geçen MHP’li isimlere rağmen partiye destek çıktı. Perinçek, “Milliyetçi Hareket Partisi’ne karşı yeni bir operasyon, tertip yürütülüyor” iddiasında bulundu.

Doğu Perinçek, “Boyutların çok ötesinde bir plan var burada. Yani bir suikastın araştırılması yok. Burada doğrudan doğruya Milliyetçi Hareket Partisi’ni yalnızlaştırma, tecrit etme, mahkum etme, AK Parti ile MHP’nin arasını açma, AK Parti’yi Cumhuriyet Halk Partisi’nin partneri, ortağı yapmaya yönelik planın bir parçası” ifadelerini kullandı.

Partisinin yayın organı Ulusal Kanal’da konuşan Doğu Perinçek’in açıklamaları şöyle:

“Bakın Sinan Ateş olayı çok açık. Ben Sinan Ateş olayında savcı veya polis, dedektiflik yapacak değilim. O ayrı bir konu. Ama o boyutların çok ötesinde bir plan var burada. Yani bir suikastın araştırılması yok. Burada doğrudan doğruya Milliyetçi Hareket Partisi’ni yalnızlaştırma, tecrit etme, mahkum etme… Terörist falan filan bu olaylara karışmıştır diye… Ve AK Parti ile MHP’nin arasını açma, AK Parti’yi Cumhuriyet Halk Partisi’nin partneri, ortağı yapmaya yönelik planın bir parçası. Çok açık.

‘FAİLİNİ MERAK BİLE ETMİYORUM’

Olay ne olursa olsun. Faili kim olursa olsun. Onu hiç merak bile etmiyorum. O olay kullanılarak Milliyetçi Hareket Partisi’ne karşı yeni bir operasyon, tertip yürütülüyor. Yeni tertip diye niçin söylüyorum? Bundan evvel Meral Akşener’in önderliğinde MHP’den bir grup kopartılıp… Bu bir Amerika tertibiydi.

Bugün yine bir tertibin yapıldığı apaçık ortada. Bu ‘yumuşama’ falan filan, Cumhurbaşkanımızla CHP genel başkanı arasındaki görüşmeler… Bunlarla birlikte değerlendirdiğimiz zaman Cumhur İttifakı’na, MHP-AK Parti beraberliğine karşı bir tertip olduğu apaçık ortada.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com