Pervin Buldan’dan AKP sıralarına Soylu göndermesi: Oheş olsun size…

DEM Partili Pervin Buldan, AKP sıralarına dönerek eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun geçmişte kendi partisine dönerek "Oh oh" demesini hatırlattı: "Şimdi biz size ne diyelim? Oheş olsun diyelim. Oheş olsun size, siz bunu hak ettiniz."

KRONOS 25 Nisan 2024 GÜNDEM

DEM Parti Van Milletvekili Pervin Buldan, AKP’nin seçim yenilgisine değindiği Meclis konuşmasında eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun geçmişte kendi partisine dönerek “Oh oh” demesini hatırlattı. Pervin Buldan “Bizim grubumuza bakarak, oh oh diyerek kayyumları savunan bir İçişleri Bakanı’nız vardı. Şimdi biz size ne diyelim? Oheş olsun diyelim. Oheş olsun size, siz bunu hak ettiniz” dedi.

Buldan’ın konuşması şöyle:

“Buradan özellikle Van’ı, Van’daki AKP’yi bir tabela partisi haline getiren halkımıza binlerce kez teşekkür ediyorum. Sadece Van’da değil, Türkiye’nin her yerinde AKP artık bir darbe aldı. AKP artık gidicidir. Bu bize gösterdi ki bir dahaki seçimlerde AKP artık iktidar olamayacak. Bunun altındaki nedenlere sırasıyla bakmakta fayda var Kürtlere uyguladığınız zulüm nedeniyle kaybediyorsunuz.

Kürt halkının dilini yasakladığınız için kaybediyorsunuz. Kürtlere demokratik siyasetin önünü kapattığınız için kaybediyorsunuz. Kürt halkının seçmiş olduğu temsilcileri cezaevine gönderdiğiniz için kaybediyorsunuz. Kürtlerin hakkını gasp ettiğiniz için, belediyelerine kayyum atadığınız için kaybediyorsunuz. İşte bu kaybediş, sizin bir daha gelmemek üzere gideceğinizin bir göstergesidir.

Hareketli seçmeni Şırnak’a götürerek kendi adınıza oy kullandırmaktan hiç mi utanmadınız? Süleyman amcanın “Konuş sen nerelisin?” demesinden hiç mi utanmadınız? Van’da Abdullah Zeydan’ın memnu haklarını elinden almaktan hiç mi utanmadınız?

Ayrıca atadığınız kayyumların yapmış olduğu yolsuzluklardan, soygunlardan, hırsızlıklardan hiç mi utanmadınız? Şimdi kalkmış yeniden kayyum muhabbetinin içine giriyorsunuz. Kayyum bu ülkenin bir ayıbıdır. Kayyumlarla ülke yönetilemez bunu görmeniz gerekiyor.

O kayyumlar gittiler. Halk eğer o kayyumları benimsemiş olsaydı, yaptıklarından memnun olsaydı, tekrar sizin adaylarınızı seçerlerdi. Bundan sonra böyle, halk kimi isterse o olacak ve sizler de buna rıza göstereceksiniz. Zorbalıkla bu ülkeyi yönetemeyeceğinizi 31 Mart’ta halkımız size güzel gösterdi.

‘BİR İÇİŞLERİ BAKANINIZ VARDI…’

Bir içişleri bakanınız vardı. Her kürsüye çıkışta parmak sallayarak, bizim grubumuza bakarak “Oh oh” diyerek o kayyumları savunan bir içişleri bakanınız vardı.

Şimdi biz size ne diyelim? Oxxeş olsun size diyelim. Oxxeş olsun size. Siz bunu hak ettiniz. Siz bu sonuçları hak ettiniz. Sadece Diyarbakır’da Van’da değil, sadece Hakkari’de Mardin’de Iğdır’da değil, siz İstanbul’da da kaybettiniz. Ankara’da da, İzmir’de de kaybettiniz.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com