Plana sadık kalan Sinan Oğan: Kılıçdaroğlu ilk turda birinci olsaydı…

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Erdoğan'a destek veren Sinan Oğan: "Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda ikinci çıkmayıp birinci çıksaydı o zaman desteklerdik, niye desteklemeyelim?"

KRONOS 02 Haziran 2024 GÜNDEM

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a destek veren Türkiye İttifak Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, altılı masanın adayı Kemal Kılıçdaroğlu için “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda ikinci çıkmayıp birinci çıksaydı o zaman desteklerdik, niye desteklemeyelim?” dedi.

Çorum’da partisinin il başkanlığı binasının açılışını yapan Sinan Oğan, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Açılışın ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Oğan, ekonomiye ilişkin şunları söyledi:

“Özellikle son üç sene yanlış ekonomi politikasının ceremesini şu an hep beraber çekiyoruz. Sadece iktidara oy vermiş, muhalefete oy vermiş değil, bütün Türk Milleti olarak biz, bugün yanlış ekonomi politikasının kurbanlarıyız. Şu an Mehmet Şimşek’in uyguladığı politika doğru ve eksik. Doğru nedir; ekonomiyi şartlarına göre yönetmeye çalışıyor. Toparlamaya çalışıyor. Eksik nedir; kamunun tasarrufu. Kamu da tasarruf tedbirleri tam olarak uygulanmadan bu ekonomik programın başarıya ulaşma şansı yoktur. Şatafatlı açılışlar, büyük kamu harcamaları, kamunun tutun araçtan tutun da bilmem neye kadar, birçok kiralık ve milyonlarca lira ödenen filoları ve aklınıza gelebilecek her konuda tasarruf tedbirleri uygulanmalıdır.”


 

CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ

“Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Cumhur İttifakı’nı destekleme sürecinde şaibeli iddialar ortaya atıldı. Ekonomik bir destek aldınız mı?” sorusuna ise Oğan şu yanıtı verdi:

“Şimdiki yaşadığımız ev 2020 yılında aldığımız benim Instagram hesaplarına baktığınızda oralarda paylaştığımız, her metrekaresinde emeğim olan bir yer. Maalesef ki insanlar, illa bir şey almanızı bekliyor. Yani hiçbir şey almadan da ülkenin istikrarı ve istikbali için de destek verebilirsiniz. Bir taraf diyor size cumhurbaşkanlığı yardımcılığı önerdi. Kabul etmediniz ki sayın Kılıçdaroğlu önerdi. Biz bir şeyin pazarlığını yaparak destek vermedik.

Sayın Kılıçdaroğlu ile de olumlu olarak anlaşsaydık ki biz bunu bir şeyin karşılığı olarak yapmayacaktık. Parlamento çoğunluğunu kendilerinde görseydik, HDP ile aralarında mesafe koyduklarını kendilerinde görseydik ve 22 yıla rağmen, hala cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda ikinci çıkmayıp birinci çıksaydı o zaman desteklerdik, niye desteklemeyelim?”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com