Podolski, Seçil Erzan’a para kaptırmaktan son anda kurtulmuş

Onlarca kişiyi 'Fatih Terim Fonu'yla dolandıran Seçil Erzan'ın, bir dönem Galatasaray'da oynayan dünya yıldızı Podolski'yi de bankada görüşerek fona davet ettiği ancak Podolski'nin "Bunlara kafa yoramayacağım" diyerek olumsuz yanıt verdiği ortaya çıktı.

KRONOS 02 Ocak 2024 GÜNDEM

Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fenando Muslera gibi futbol dünyasının ünlü isimlerinin yanı sıra onlarca kişiyi ‘Fatih Terim Fonu’yla milyonlarca lira dolandırdığı iddiasıyla tutuklanan bankacı Seçil Erzan’la ilgili yeni bir ayrıntı ortaya çıktı.

Habertürk’ten Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, Seçil Erzan’ın savunmasının alındığı duruşmanın çözülen 176 sayfalık SEGBİS kayıtlarında Galatasaray’ın eski futbolcusu Polonyalı yıldız Lukas Podolski’nin de ‘fon’a davet edildiği ancak kabul etmediği için dolandırılmaktan kurtulduğu anlaşıldı.

SİSTEMDEN FUTBOLCULARIN HESAPLARINA BAKMIŞ

Seçil Erzan’ın mağdurlarından biri de Galatasaray’da yıllarca tercümanlık yapan Musa Mert Çetin’di. Erzan’a toplamda 75 bin dolar para kaptırdığı belirtilen Çetin, ilk duruşmada Erzan’la yüzleştirildi. Çetin, parasını nasıl kaptırdığını şöyle anlattı: “2022 Ekim’in sonu gibi ‘Senle bir görüşmemiz lazım’ dedi. Kendisiyle görüşmeye gittim konuyu bilmeden. Ondan sonra bana anlattı böyle böyle, uluslararası bir fon olduğunu yani bu Türkiye’de değil uluslararası piyasalarda bu paranın değerlendiğini, her şeyin legal olduğunu çünkü bunu özellikle üstüne basa basa birkaç kere sordum, her şeyin legal olduğunu söyledi. Ve birçok ünlü kişinin de burada olduğunu söyledi. 75 bin dolar kendisine verdim. Bana dönüşü 2.5-3 ay içinde işte 100 bin dolar, 25 bin dolar gibi bir kazanç elde edeceğimi söyledi. Ancak paramı alamadım…”

Mahkemede Seçil Erzan’la arasında geçen görüşmeleri anlatan Çetin, “Sen kendinle kalma, sonuçta sen Galatasaray camiasında uzun yıllardır çalışıyorsun. Sistemden baktım yabancı oyuncuların paraları var” dedi.

‘YAZIK GÜNAH O PARAYA, GETİRSİN’

Erzan’ın “Sistemden baktım Muslera’nın da parası var” dediğini anlatan Çetin, şöyle devam etti; “Muslera’nın da parası var. Muslera parasını niye böyle bir kurumsal fonda değerlendirmiyor. Yazık günah parasını değerlensin. Muslera’yı da getir, başka kişiler varsa ara getir’ dedi bana.

Muslera’yla beraber bu şekilde bize geldi yani her şeyin resmi olacağına dair. Peki ‘Nasıl olacak?’ diye sordum. ‘Hiç merak etme bankanın ISIN kodu diye bir şeyi var hepinizin orada ISIN kodu olacak’ şeklinde konuştu.

PODOLSKI ‘KAFA YORMAYACAĞIM’ DEDİ

Hatta biz Lukas Podolski’yle beraber de tarihi tam hatırlamıyorum yalan olmasın 1. Levent’teki şubede kendisini ziyarete gittik. O işe çok kafa yoramayacağını ve ‘Büyük ihtimalle belki de paramı Polonya’ya göndereceğim’ diyerek girmek istemedi. Allah’ıma şükürler olsun ki girmedi.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com