Dersane öğretmeni, ihraç asker, emniyet müdürü, esnaf… 45 tutuklama daha

Son 24 saatte aralarında rütbeleri alınmış 1. sınıf emniyet müdürü, eski dersane öğretmeni, ihraç askerler ve esnafların olduğu en az 45 kişi daha tutuklandı. Polis esnaf yapılanması içinde oldukları iddia edilen kişilerin evlerinde bulunan çeyrek altınlara dahi el koydu.

KRONOS 17 Nisan 2024 GÜNDEM

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Gülen cemaatinin esnaf yapılanması iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında 27 kişi ile ‘gaybubet evleri’nde kalmakla suçlanan 18 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından yapılan esnafların evlerine yapılan baskınlarda 36 kişi gözaltına alındı; bu evlerde bulunan 35 bin 940 dolar, 27 bin 250 euro, 16 bin 850 Türk Lirası, 235 cumhuriyet altını, 13 bilezik, 6 tam altın, 1 yarım altın, 9 çeyrek altın, 2 gram altına el konuldu.

ESKİ 1. SINIF EMNİYET MÜDÜRÜNE NOTERDE GÖZALTI

Muğla’nın Fethiye ilçesinde de hakkında arama kararı bulunan 1. sınıf emniyet müdürü Hasan Hüseyin Şahinkaya, bir noterde işlem yaparken gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Şahinkaya tutuklandı.

675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile rütbeleri ve ünvanları geri alınan ve ‘Bylock’ kullanıcısı olduğu ve kapatılan bir dernekte kaydı bulunduğu şeklinde ifadeler bulunduğu için hakkında arama bulunan 1. sınıf emniyet müdürü Şahinkaya emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

7 YIL HAPİS CEZASI BULUNAN DERSANE ÖĞRETMENİ

Aydın Nazilli’de ise hakkında 7 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan dershane öğretmeni A.G gözaltına alındı. A.G, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği hakimlikçe tutuklandı

Konya merkezli soruşturmada ise Türk Silahlı Kuvvetleri ‘mahrem yapılanması’nda görev aldıkları  iddiasıyla Aksaray, Kahramanmaraş, Hatay ve İzmir’de 5 kişi gözaltına alındı.

YUNANİSTAN SINIRINDA İKİ KİŞİ DAHA

Öte yandan Edirne’nin İpsala ilçesi yakınlarında 1. derece askeri yasak bölgede yasa dışı yollardan Yunanistan’a gitmeye çalıştıkları iddia edilen M.C. ve F.B’yi gözaltına aldı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com