Polis sokak röportajına engel oldu: ‘Provokatif soru soruyorsun’

Bursa'da yapılan bir sokak röportajında, bir yurttaşın iktidarı eleştirmesi üzerine bir polis memuru muhabiri engellemeye çalıştı. Muhabire “provokatif soru soruyorsun” diyen polis, diğer polisler tarafından röportaj alanında uzaklaştırıldı.

KRONOS 04 Şubat 2021 GÜNDEM

Bursa’da polis, sokak röportajı yapmaya çalışan muhabirin vatandaşa yönelttiği soruyu “provoke edici” bularak müdahale etmeye kalkıştı. Vatandaşın iktidarı eleştirmesi üzerine muhabiri engellemeye çalışan ve “Siyaset bilimci misin, siyaset bilimci gibi konuyorsun, yorum yapıyorsun” diyen polis memuru, muhabiri de provokasyon peşinde olmakla suçladı.
“Siyaset yorumcusu gibi soru soruyorsun, normal soru soracaksın” diyerek muhabirin nasıl soru sorması gerektiğini anlatan polis memuru, başka polisler tarafından röportajın yapıldığı yerden uzaklaştırıldı.

“Siyaset yorumcusu gibi hükümetin çelişkileri, devletin böyle yapışı falan filan gibi bir şeyler söylüyorsun” diyen polise, muhabir “Sorgulamak suç mu?” diye sordu. “Sanki röportaj yapmıyor gibisin” diyen polis, “Siyaset bilimcisi gibi konuşuyorsunuz. Provokatif bir şeyler yapmaya çalışıyor gibisiniz sanki” diye devam etti.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com