Prof. Dr. Ayşe Buğra: Memleketin huzura ihtiyacı var, devamlı kavga edemeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedef gösterdiği Prof. Dr. Ayşe Buğra, Boğaziçili öğrencilerin dışarıdan müdahale istemediklerini belirterek, "Memleketin huzura ihtiyacı var, devamlı kavga ederek devam edemeyiz" dedi.

KRONOS 09 Şubat 2021 GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın provokatörlükle suçladığı Prof. Dr. Ayşe Buğra, ülkenin huzuru ihtiyacı olduğunu belirterek, “Devamlı kavga ederek devam edemeyiz” dedi.

FOX TV’de konuşan Prof. Dr. Ayşe Buğra, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine tepki göstererek “Boğaziçili öğrenciler, sadece dışarıdan müdahale istemiyor. Ne güzel konuşuyorlar, nasıl hocalar provoke ediyor diyorsunuz? Bu, öğrencilere saygısızlık” dedi. Buğra, memleketin huzura ihtiyacı olduğuna işaret ederek, “Devamlı kavga ederek devam edemeyiz”dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isim vermeden “Osman Kavala denilen, adeta Soros’un temsilcisi olan kişinin karısı da provokatörlerin içerisinde yer alan bir kadındır” sözleriyle hedef aldığı Prof. Dr. Ayşe Buğra, FOX TV canlı yayınında İsmail Küçükkaya’nın sorularını cevapladı.

Buğra, Erdoğan’ın sözlerine tepki göstererek “Boğaziçili öğrenciler, sadece dışarıdan müdahale istemiyorlar. Ne güzel konuşuyorlar, nasıl hocalar provoke ediyor diyorsunuz ki? Bu, öğrencilere saygısızlık. Memleketimizin huzura ihtiyacı var, devamlı kavga ederek devam edemeyiz. Gerçekten memleketimize haksızlık oluyor ve tabii ki adalet istiyorum” ifadesini kullandı.


 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen hafta cuma namazı çıkışı sonrası Boğaziçi eylemlerini değerlendirmiş, bu sırada isim vermeden Prof. Dr. Ayşe Buğra’yı hedef almıştı.

Erdoğan şunları kaydetmişti: “Yani aynı zihniyet şu Osman Kavala denilen bu ülkede Soros adeta ofisi olan temsilcisi olan kişinin karısı da yine aynı şekilde Boğaziçi Üniversitesi’nde bu provokatörlerin içerisinde yer alan bir kadındır. Şimdi biz ülkemizi, böyle nadide bir üniversitemizi bunları alın istediğiniz gibi karıştırın mı diyeceğiz. Buna müsaade etmemiz mümkün değil.”

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com