Prof. Dr. Naci Görür: Muğla ve Adana’daki depremler uyarı niteliğinde

Yer bilimci Naci Görür, Muğla'da Köyceğiz ve Adana'da Saimbeyli'de meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki depremleri değerlendirdi. Görür, Acıpayam ve Savrun faylarının daha büyük depremlere neden olabileceği uyarısında bulundu.

KRONOS 25 Mart 2024 GÜNDEM

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, Muğla ve Adana’da son yaşanan 4,0 büyüklüğündeki depremleri değerlendirerek, Acıpayam ve Savrun faylarının potansiyel risklerini vurguladı.

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, bugün Muğla ve Adana’da meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki depremleri değerlendirdi. Görür, Acıpayam fayını işaret ederek “Daha büyük depremler üretebilir” uyarısında bulundu.

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde sabah saat 05.04’te 4.0 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Görür, bu depremle ilgili şu paylaşımda bulundu:

“BU DEPREM HARİTADA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ…”
“Arkadaşlar, bugün Karaçam-Köyceğiz/Muğla’da 4,0 deprem oldu. Bu deprem haritada görüldüğü gibi, KD-GB doğrultuda uzanan Acıpayam Fay Zonu üzerinde. Bu zon çok daha büyük deprem üretebilecek kapasitede. Sevgiyle”


Adana’da ise saat 13.10’da, düzce merkez üssü Saimbeyli ilçesi olan 4.0 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi. Görür, Adana’daki deprem için şu paylaşımı yaptı:

“Arkadaşlar, Topallar-Saimbeyli/Adana’da 4,0 deprem oldu. Deprem Savrun Fay Zonuna yakın bir bölgede. Genelde bu bölge gerilimli. Sevgiyle”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com