Prof. Ersoy, ‘dekanla uyumlu çalışmadığı’ gerekçesiyle görevinden alındı

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Ersoy görevden alındı. Gerekçe olarak "dekanla uyumlu çalışmama" gösterildi. Ersoy'un yerine, Prof. Dr. Fatih Alagöz atandı.

KRONOS 20 Ocak 2023 GÜNDEM

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cem Ersoy, “dekan ile uyumlu çalışmama” ve hakkında açılmış disiplin soruşturması bulunması nedeniyle üç yıl olan görev süresi dolmadan görevden alındı. Prof. Ersoy’un yerine vekaleten Prof. Dr. Fatih Alagöz atandı. Bilgisayar bölümündeki anabilim dalı başkanlarına ise yeni bir bölüm başkanı seçmek için 15 gün süre verildi.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ndeki öğretim üyeleri alınan son karara karşı açıklama yapmaya hazırlanıyor.

Karar, Mühendislik Fakültesi dekanlığını vekaleten yürüten Rektör yardımcısı ve Makine Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Fazıl Önder Sönmez tarafından verildi.


 

DEKANLIK İKİ YILDIIR VEKALATEN YÜRÜTÜLÜYOR
Rektör Naci İnci tarafından Mühendislik Fakültesi dekanlık görevine vekaleten atanan Sönmez, aynı zamanda Öğrenci İşleri Dekanı olarak da görev yapıyor. Mühendislik Fakültesi Dekanlığı için yasaya uygun bir şekilde Yükseköğretim Kurulu’na (YÖK) gönderilen üç adaylık liste Eylül 2021’den bu yana bekletiliyor. Dekanlık pozisyonu yaklaşık iki yıldır vekaleten yürütülüyor.

MESNETSİZ NEDENLERLE AÇILAN DİSİPLİN SORUŞTURMALARI
29 bölüm bulunan Boğaziçi Üniversitesi’nde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, önce Melih Bulu’yu daha sonra da Naci İnci’yi rektör olarak atamasından bu yana geçen süreçte seçimle göreve gelen pek çok bölüm başkanı haklarında mesnetsiz nedenlerle açılan disiplin soruşturmaları bahane edilerek görevden alındı. Pek çok bölümün başkanı halen vekaleten görev yapıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com