PTT’de yağ satışları: ‘Bu kadar çapsızlık size bile fazla’

Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu: "PTT’de yağ satıp enflasyonu düşürecek. Dolar satıp dövizi düşürecek. Faizleri ha bire artıracak ama ha bire 'faiz düşsün' talimatlarıyla faizleri düşürecek. El insaf. Arkadaşlar kendinize gelin. Bu kadar ciddiyetsizlik, bu kadar çapsızlık emin olun size bile fazla."

KRONOS 01 Şubat 2021 GÜNDEM

Ahmet Davutoğlu: Daha önce üniversitede tanzim satış, iskelede tanzim satış, meydanda tanzim satışla fiyatları düşüreceğini zanneden bu cahiliye lobisi yeniden zuhur etti.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, parti genel merkezinde yaptığı haftalık gündem toplantısında hükümetin ekonomi politikalarını ve MHP’yi eleştirdi. PTT’de başlatılan yağ satışlarına ilişkin, “Bu kadar çapsızlık emin olun size bile fazla” diyen Davutoğlu şu değerlendirmeleri yaptı:

‘MİLLETİN ZEKASINA HAKARET EDEN LİYAKATSİZ İKTİDAR…’ 

“Sabah akşam konu ne olursa olsun soğan lobisi, patates lobisi, faiz lobisi diyerek milletin zekasına hakaret eden bu liyakatsiz iktidar aslında bir lobinin sözcüsü. Bunlar liyakatsizlik ve ciddiyetsizlikleriyle dünyanın en berbat cahiliye lobisi haline geldiler. Daha önce üniversitede tanzim satış, iskelede tanzim satış, meydanda tanzim satışla fiyatları düşüreceğini zanneden bu cahiliye lobisi yeniden zuhur etti.

‘EL İNSAF, KENDİNİZE GELİN’ 

Şimdi de PTT’de sıvı yağ, bakliyat satarak fiyatları düşüreceklermiş. Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır. PTT’de yağ satıp enflasyonu düşürecek. Dolar satıp dövizi düşürecek. Faizleri ha bire artıracak ama ha bire faiz düşsün talimatlarıyla faizleri düşürecek. El insaf. Arkadaşlar kendinize gelin. Bu kadar ciddiyetsizlik. Bu kadar çapsızlık emin olun size bile fazla.”


 

‘SAĞLIK BAKANININ PALAVRALARI…’

Koranavirüs aşı sevkiyatlarıyla ilgili sorular soran Davutoğlu, iktidar cephesinin aşı açılaklamalarına ilişkin ‘bakanın palavrası’ yorumunu yaptı:

“Tam iki aydır her gün soruyoruz. Aşı nerede, aşı sevkiyat planı nerede? Tutarlı bir cevap yok. Onun yerine Sağlık Bakanı kesintisiz bir şekilde kendisini yalanlayan açıklamalar yapıyor. Sağlık bakanını zerre ciddiye alsanız şu elimizde on milyonlarca aşı olması gerekiyordu. Daha da önemlisi, bakanın palavrasını ciddiye alsanız 11 Aralık’tan bu yana nüfusumuzun neredeyse yüzde 90’ına yakınının aşılanmış olması lazımdı. Ne diyordu, ’11 Aralık’ta aşı geliyor, günde de en az 1,5-2 milyon kişiyi aşılayacağız.’ Tabii ki hepsi palavra ve boş laf. Siz bırakın son 50 günde 75-80 milyonu aşılamayı, eldeki aşıyla iki üç milyonu bile bulamadılar.”

BAHÇELİ’YE: YALAN VE İFTİRA İLE ARANIZA MESAFE KOYUN  

Davutoğlu, MHP lideri Bahçeli’ye ilişkin ise “Biz ne yalanda ne iftirada ne de şiddete tahrik ve sokak teröründe Bahçeli ile yarışamayız. Nasıl şiddetle aranıza mesafe koyun dediysek; lütfen yalan ve iftira ile de aranıza mesafe koyun. Tamam dün kara dediğinize bugün ak, dün lanet ettiğinizi bugün tazim, dün küfrettiğinizi bugün yüceltmede üstünüze yok. Ama yalanla aranıza mesafe koyun” şeklinde konuştu.


 

‘AMACINIZ, SUNİ GÜNDEMLE SALDIRILARI UNUTTURMAK’ 

“Amacınızı çok iyi biliyoruz Sayın Bahçeli!” diyen Davutoğlu şöyle deövam etti: “Amacınız suni bir gündem yaratarak siyasilere ve gazetecilere dönük saldırıları unutturmak! Hiç boşuna çaba sarf etmeyin! Siz bırakın benimle yaptığınız ve her iki taraftan da heyetlerin katıldığı koalisyon görüşmesini de siz ve Erdoğan’dan başka hiç kimsenin katılmadığı görüşmelerde neler konuşuyorsunuz onu söyleyin. Koalisyon iki parti arasında meşru bir ilişkidir. Ama iki kişi arasında ilişkiye dönüştüğünde ne MHP’li ne de AK Partili kardeşlerimin neler olup bittiğini bilmesi ve sonrasında hesap sorması mümkün değildir.”

 

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com