Rabia Naz anısına çekilen ‘Yokluk’ belgeseli yayında

2018’de şüpheli şekilde öldürülen Rabia Naz anısına çekilen ve hem ailesi, hem de gazeteci Metin Cihan'ın anlatımlarına yer verilen "Yokluk" belgeseli yayınlandı.

KRONOS 13 Nisan 2023 GÜNDEM

Şüpheli şekilde öldürülen Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, annesi Atike Vatan ve gazeteci Metin Cihan’ın anlatımlarına yer verilen “Yokluk” belgeseli YouTube’da yayınlandı.

Gazeteci Kutlu Esendemir’in yönetmenliğini üstlendiği belgeselde Rabia Naz’ın ölümünden itibaren yaşanan süreç detaylı biçimde anlatılıyor.

‘Yokluk’ belgeseli, 12 Nisan 2018 tarihinde evlerinin önünde yaralı bulunan ve hastanede vefat eden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümünde üzeri örtülen noktalara odaklanıyor.

‘KAZA’DAN ‘İNTİHAR’A DOSYANIN SEYRİ

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan’ın anlatımıyla açılan belgeselde, olaydan hemen sonra gazetelerde ölüm sebebinin “trafik kazası” olarak yer aldığı dosyanın seyrinin “intihar” dosyasına evrilerek, siyasi bağlantılarla nasıl üzerinin örtüldüğünü baba Şaban Vatan anne Atike Vatan ile birlikte anlatıyor.

Belgeselde, süreci başından bu yana yakından takip eden gazeteci Metin Cihan’ın Rabia Naz davasının seyrine dair aktardığı önemli ayrıntılar da yer alıyor.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com