Şaban Vatan’ı polisler götürdü: İfadem alınacakmış

KRONOS 14 Kasım 2019 GÜNDEM

Şüpheli bir şekilde yaşamını yitiren Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunarak ifadesi alınmak üzere polisler tarafından emniyete götürüldüğünü duyurdu. Vatan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Polisler beni almaya geldi eve, ifadem alınacakmış” dedi.

Dün akşam saatlerinde Rabia Naz’ın ölümünü araştıran Gazeteci Canan Coşkun’un gözaltına alındığı haberi gelmişti.

GAZETECİLERİN SABAHA KADAR TUTULDUĞUNU DUYURDU

Medyablok’a konuşan Şaban Vatan, Canan Coşkun’un Eynesil’de olay ile ilgili araştırmalar yaptığını söylemiş, akşam saatlerinde de Coşkun ve Gazeteci Kazım Kızıl Eynesil’in gözaltına alındıklarını ifade etmişti. Ardından Şaban Vatan, sosyal medyada gözaltına alınan gazetecilerin sabaha kadar tutulduğunu söyleyerek duruma tepki gösteren bir canlı yayın gerçekleştirdi.

‘BU ÇABAYI RABİA NAZ’IN KATİLLERİNİ ARAMAK İÇİN HARCASALARDI’

Baba Vatan, yaptığı canlı yayında Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili birbirinden çarpıcı iddialarda bulundu. Eynesil’de gözaltına alınan gazetecilerin serbest bırakılmadığını belirten baba Naz, “Neler oluyor, bu kadar çabayı gayreti Rabia Naz’ın ardındaki katillerini arama sürecinde bulunsaydınız ya!” diye duruma tepki gösterdi.

‘İFADELERİNİ DEĞİŞTİRENLER SUÇLU’

Gazetecilerin sabaha kadar gözaltında tutulduğunu belirten Şaban vatan, gazetecilerin suçlu olmadığını, ifade değiştiren kişilerin suçlu olduğunu belirterek, “Aynı Şaban Vatan’a akıl yargılaması yaptığınız gibi saatlerdir gazetecileri gözaltında tuttunuz. Sabaha kadar gazeteciler gözaltında kaldı. Nasıl olur da gazeteciler suçlu gösterilir. İfade değiştiren kişiler suçludur. Güler Vatan ile Mürsel Küçük bu durumda neden ve niçin ifade değiştirdiklerini ortaya getirmedikleri halde suçludur” sözlerini kaydetti.

Soruşturmanın geldiği aşamada olayla ilgili kritik bilgiler veren baba Vatan, çatıdaki sundurmanın Rabia Naz’ın atlamasına imkân vermeyeceğini belirterek şunları söyledi:

‘RABİA NAZ’IN ÜZERİNDEKİ YELEK KİME AİT?’

Rabia Naz’ın üzerindeki yelek kime aittir haberiniz var mı?
Sayın Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, bu nasıl bir rezalettir? Rabia Naz’ın üzerindeki yelek kime aittir haberiniz var mı? Üzerindeki giydiği pantolon kime aittir haberiniz var mı? Üzerindeki yelek erkek yeleği, üzerindeki pantolon erkek pantolonu. Hiç mi sizin empati yaparak veya daha geniş açılardan düşünme durumunuz olmadı? Nasıl bir açıklama yapacaksınız? Siz tırnaktaki DNA’yı bulun, bana bunu bulun getirin.”

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com