Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan, Kılıçdaroğlu’nun Giresun mitinginde konuştu

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu bugün Giresun'daydı. Mitingde Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan da konuştu. Vatan, konuşmasında, "Kemal Bey adalet arayan ailelerin sorunlarını, neyle karşılaştıklarını, hepsini biliyor. Rabia Naz’ımızın sürecinde benimle diyalogları oldu. Sinan Ateş’in ailesi. Şenyaşar ailesiyle bizzat gidip görüşmeler yaptı” dedi.

KRONOS 28 Nisan 2023 GÜNDEM

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Giresun’daki mitingi, yağmur muhalefetine rağmen kalabalıktı. Yağmurlu havaya rağmen mitinge katılan 82 yaşındaki bir yurttaş, bu seçimde Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini “Önceden Tayyip’e de verdim, Turgut Özal’a da verdim. Ben 82 yaşındayım. Evvel amcamın, anamın, babamın gittiği yere gittik. Bu yıl da çocuklarımın gittiği yere gidiyorum” sözleriyle dile getirdi.

Adaletli olduğu için Kılıçdaroğlu’nu destek vereceklerini söyleyen bir kadın da, “Birinci yüzyılda Mustafa Kemal Atatürk, ikinci yüzyılda Kemal Kılıçdaroğlu diyoruz” dedi.

Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan ise “Kemal Bey zaten Türkiye’deki bütün adalet arayan ailelerin sorunlarını, neyle karşılaştıklarını, hepsini biliyor… Rabia Naz’ımızın sürecinde benimle diyalogları oldu. Sinan Ateş’in ailesi. Şenyaşar ailesi ile bizzat gidip görüşmeler yaptı” diye konuştu.

“ÖNCEDEN HEP TAYYİP’E VERİYORDUK”
Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun’da halka hitap etti. Havanın yağmurlu olmasına rağmen Atatürk Meydanı’nı dolduran yurttaşlar çevredeki kafelerden ve meydanın yanındaki yollardan da Kılıdaroğlu’nun konuşmasını dinledi.


Mitinge katılan ve daha önceki seçimlerde AKP’ye oy verdiğini söyleyen 82 yaşındaki yurttaş, “Önceden hep Tayyip’e veriyorduk. Verenimiz de vardı, vermeyenimiz de vardı. Herkes özgür. Şimdi yeğenlerim, oğlum, kızım. Anne buraya gideceksin, bizim hatırımız için dedi. Biz de hatır için ne yenir, zehir yenir değil mi? Çocuklarım nereye gidiyorsa ben de oraya gidiyorum. Mitinge yeğenimle geldim. Buraya niçin geldik, mitinge niye geldik, bunu destekleyeceğiz, onun için geldik. Önceden Tayyip’e de verdim, Turgut Özal’a da verdim. Ben 82 yaşındayım. Evvel amcamın, anamın, babamın gittiği yere gittik. Bu yıl da çocuklarımın gittiği yere gidiyorum” diye konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com