Kamuoyunun gücü: 73 yaşındaki kanser hastasının infazı 6 ay ertelendi

Cezaevi aracına elleri kelepçeli bindirilen kanser hastası Kadriye Işık’ın oğlu Mehmet Işık: “Tüm resmi başvuruları yapmış ama bir sonuç alamamıştık. Medyada gündeme gelince, Gergerlioğlu ilgilenince bıraktılar. Gerçekten çok mutluyuz. Işın tedavisine evde devam edeceğiz.”

SEVİNÇ ÖZARSLAN 23 Ocak 2024 GÜNDEM

Kadriye Yıldız

Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında verilen 2 yıl 1 ay hapis cezası Yargıtay’da onanan ve yeni meme kanseri ameliyatı geçirmiş olmasına rağmen 2 Kasım 2023’te tutuklanan 73 yaşındaki Kadriye Işık’ın cezası 6 ay ertelendi.

Cezaevinin ring aracına kelepçeli bindirilerek kemoterapiye götürülen Işık, DEM Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun girişimiyle geçen hafta Kayseri Şehir Hastanesi’ne yatırılmıştı.

Annesinin tahliye edildiğini duyunca çok sevindiklerini söyleyen Kadriye Işık’ın oğlu Mehmet Işık, “Annem tutuklanmadan önce ve sonrasında da resmi başvuruları yapmıştık ama bir sonuç alamadık. Medyada gündeme gelince, Gergerlioğlu ilgilenince bıraktılar. Destek olan herkese çok teşekkür ederim. Annemin infazı 6 ay ertelendi, 4 ay sonra denetimli ile çıkmasını bekliyorduk zaten. Gerçekten çok mutluyuz. Kemoterapileri bitti, ışın tedavisine evde devam edeceğiz.” dedi.

“BEN NE YAPTIM Kİ HAPİSTEYİM?

Dini sohbetlere katıldığı gerekçesiyle ceza verilen Kadriye Işık, kendisini hapiste ziyaret eden Gergerlioğlu’nu görünce “Ben ne yaptım ki hapisteyim” diye ağlamaya başlamış ve “Hastayım, bitkinim, kemoterapi öncesi büyük stres yaşıyorum, ağır tedavi alacağım için büyük sıkıntılar yaşıyorum. Kolesterol tansiyon kalp ritim bozukluğum var. Ne yaptım ki bana bu zulmü yapıyorlar. Sabahın 7’sinde kelepçeli beni arabaya bindiriyorlar. Sabahtan akşama kadar kabin içinde kelepçeli bekliyorum. 3 aydır meme kanserim var. Ameliyat oldum, üstüne ilk kemoterapimi aldım, sonraki kemoterapileri cezaevinde aldım ama beni çok yordu. 16 kişi bir aradayız, kızlar bana yardımcı oluyor. Bulaşıcı hastalık olmasın diye bir keresinde hücreye alındım, orada çok zor bir ortamdı, berbattı. Çamaşırımı bile asacak yer yoktu.

“BİR AKRABAM ARSA MESELESİ YÜZÜNDEN İFTİRA ATTI”

Cezaevine girme nedenim dini sohbete gidiyorsun, ev ablasısın demişler. Nedir bu ev ablası? Benim haberim bile yok vekilim. Ara sıra Yasin okumaya giderdim. Bu muydu benim suçum? Arazi anlaşmazlığı olan bir akrabamız bana iftira attı.” demişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com