Rahmi Koç’tan çok tartışılacak çıkış

Daha önce Türkiye'nin nüfusun fazla olduğunu belirten işadamı Rahmi Koç şimdi de memur ve milletvekili sayısına dair çarpıcı bir değerlendirmede bulundu.

KRONOS 21 Kasım 2023 EKONOMİ

93 yaşındaki Rahmi Koç'un (solda) oğlu Ömer Koç ile eş başkanlık koltuğunu paylaştığı iddia edilmişti.

Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç nüfusa oranla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) milletvekili sayısının fazla olduğunu söyledi. Koç’a göre; Türkiye 600 değil, 200 vekil ile rahat idare edilebilir.

Türkiye’nin kendi kaynakları ile işsiz sayısını azaltamayacağını belirten Koç, “Kaynak kendimize yetmiyor. Muhakkak dışarıdan kaynak icap ediyor. Bugün memlekette işsizlik fazla.” dedi.

RAHMİ KOÇ: TÜRKİYE’DE 2 MİLYON MEMUR KÂFİ

Koç bir kişinin istihdam edilebilmesi için 60 bin ile 80 bin dolar arasında yatırım icap ettiğini vurguladı. Koç, “Bu yatırımın gelebilmesi için de altyapının düzenlenip yerine oturtulması lazım.” dedi.

“Diyorlar ki, devlette 5,5 milyon kişi çalışıyor. Buna askerler dâhil değil. Dolayısıyla 2 milyon kişi ile bu devlet rahatlıkla döner.” diyen Koç planlı bir ekonomi için nüfus artış hızının çok önemli olduğunu söyledi.


 

Koç, Oksijen’e verdiği mülakatta, “5 yıllık, 10 yıllık planlar yapılmalı ve bu planlara uyulmalı. Hangi hükûmet gelirse gelsin o bayrağı daha da ileri götürmeli. Ben ikinci yüzyılı böyle görüyorum.” tespitinde bulundu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com