Ramazan pidesi 15 TL oldu: ‘Nasıl alalım, sefaletin dibine vurduk’

Ramazan pidesi 15 lira oldu. Pide almanın artık mümkün olmadığını söyleyen bir yurttaş, "Reis sarayda oturmuş bir eli yağda bir eli balda. Eskiden simit çay hesabı yapıyordu. Şimdi de yapsın, niye yapmıyor? 'Bana oy verirsen hizmet var, oy vermezsen yok' diyor. Peki garibanların hali ne olacak” dedi.

KRONOS 26 Şubat 2024 GÜNDEM

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, Ramazan pidesini 15 lira olarak açıkladı. ANKA’ya konuşan bir vatandaş, “Artık pideyi biz ancak fırınların reklam panolarında görebiliyoruz” dedi.

Emekli memur Dursun Gören, şunları şöyledi:  “Maalesef artık camın arkasından görebiliriz. Ramazanların özelliği ramazan pidesiydi. Artık bu özellikleri yitirdik. Bu duruma gelmemizin sebebi bizleriz. İnsanın bir yerde “dur” demesi gerekir. Durdurması gerekir. Bugün ekip biçemiyorsak, üretemiyorsak, dışarıdan alıyorsak bunun sorumlusu bizleriz.”

‘ANCAK GÜNDE 3 KERE ÇORBA İÇİLİR’ 

Bir başka emekli vatandaş Bünyamin Köşker ise şöyle konuştu: “10 bin TL emekli aylığı ile ancak günde üç kere çorba içilir. Onurlu bir devlet, işçisini, memurunu bu kadar ezmez. İnsanlar mahvolmuş vaziyette. İnsanlar simit alamıyor. Simit alamıyor insanlar, Ramazan pidesi diyorsunuz. Nasıl alacak? Ramazan pidesi almaları mümkün değil. Sefaletin dibine vurduk.”


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

‘BU İNSANLARIN HALİ NE OLACAK’

Bir başka vatandaş ise, “Pide alamıyoruz. Gerçekten zor durumdayız. Reis sarayda oturmuş bir eli yağda bir eli balda. Eskiden simit çay hesabı yapıyordu. Şimdi de yapsın, niye yapmıyor? ‘Bana oy verirsen hizmet var, oy vermezsen yok’ diyor. Peki garibanların hali, bu insanların hali ne olacak” diye konuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com