Randevusuz muayene olmak isteyen hastanın yakını doktora saldırdı

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde randevusuz muayene olmak istediği iddia edilen bir hastanın yakını, doktoru darp etti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaşananların insanlık dışı olduğunu belirtti.

KRONOS 07 Ocak 2022 GÜNDEM

Dr. Sadık Oluk, hasta yakının saldırısına uğradı.

Gaziantep’te randevusu olmadan muayene olmak isteyen kişi, talebi kabul edilmeyince doktorla tartıştı. Tartışmanın ardından hastaneye gelen hasta yakını, mermer isimlikle doktorun kafasına vurdu.

İslahiye Devlet Hastanesi’ne gelen ve randevusuz olduğu belirtilen hasta Nalan Y, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sadık Oluk’a muayene olmak istedi. Randevusuz olduğu için muayenesini kabul etmeyen Oluk ile hasta Nalan Y. arasında tartışma çıktı.

Güvenlik görevlilerinin durumu sakinleştirmesinin ardından bir süre sonra Nalan Y’nin erkek kardeşi Erkan Y. hastaneye gelerek, Oluk’un odasına girdi. Erkan Y, mermerden yapılan masa isimliğiyle Oluk’un kafasına vurdu.

Olayın ardından Nalan Y. ve Erkan Y. hastaneden uzaklaşırken, Oluk ise hastanede tedavi edildi. Kafasına 8 dikiş atılan ve 10 gün iş göremez raporu alan Oluk’un şikayetçi olduğu zanlının yakalanması amacıyla polis ekipleri çalışma başlattı.

Gazetecilere açıklama yapan doktor Oluk, hastanın randevusu olmadığından başka bir doktora yönlendirdiğini söyledi.

Bunun üzerine hastasının kendisiyle tartışmaya başladığını ifade eden Oluk, yaşananları şu sözlerler anlattı:

“Ben de ‘Üslubunuza dikkat edin, burası bir hastane’ diye uyardım. Sesini yükseltince beyaz kod verdim. Güvenliği çağırdım ve şahsı uzaklaştırdım. Yaklaşık 2 saat sonra kim olduğunu bilmediğim, ancak sonradan o hastanın ağabeyi olduğunu öğrendiğim kişi önce bana kendisinin hastam olduğunu, benden memnun olduğunu iletince ben de özür dileyeceğini zannettim. Aniden üzerime saldırıp masanın üzerindeki mermerle kafama defalarca vurdu.”

Şikayetçi olduğunu belirten Sadık Oluk, “Şahıstan şikayetçiyim. Kişinin bana yaptığı eylem kasten yaralamaya ya da öldürmeye teşebbüs. Kişi buraya planlayarak gelmiş. Sağlıkta şiddetin son bulmasını istiyorum” dedi.

BAKAN KOCA: YAŞANAN OLAY İNSANLIK DIŞI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaşanan olayın insanlık dışı olduğuna işaret ederek, “Gaziantep’te yaşanan şiddet olayı vahim. Bir hasta yakını, doktoru masasındaki mermer parçasıyla darp etti. Olayın arka planında randevusuz muayene talebinin kabul edilememesi var. Kurallara uyulması gerekli bir uyarı, buna karşı başvurulan şiddet ise insanlık dışıdır.” dedi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com