Rap sanatçısı Ezhel: Türkiye’nin Nazi Almanyası’ndan farkı yok

Rap müziğe sanatçısı Ezel, Türkiye'nin parti devletine dönüştüğünü belirterek, "Şu an Nazi Almanyası’ndan farkı yoktur" dedi.

KRONOS 22 Nisan 2021 GÜNDEM

Rap müziği sanatçısı  Ezhel, Instagram hesabından, hükümeti eleştiren bir paylaşım yaptı. Ezhel, Türkiye’nin içinde bulunduğu Nazi Almanayası’na benzetti.

Ezhel, Instagram’ın hikaye kısmından yaptığı paylaşımında, “Türkiye apaçık bir parti devletine dönüşmüştür. Şu an Nazi Almanyası’ndan farkı yoktur. Bu hükümet meşruiyetini tamamen yitirmiştir.  Satılan geleceğimizin, toprağımızın, emeklerimizin, hesabını hakkını sormayan, şu saatten sonra ses çıkarmayan herkese yazıklar olsun! Biliyorum keyfiniz bozulmasın istiyorsunuz ama” ifadelerini kullandı.

EZHEL KİMDİR?

Sahne adıyla Ezhel (Ais Ezhel) olarak bilinen Ömer Sercan İpekcioğlu, 1 Temmuz 1990 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkartan Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor. Ankara’da yaşadığı mahalle kültürünü şarkılarında yansıtan Ezhel, kısa süre içerisinde milyonlar tarafından dinlenmeye başlandı. Geleneksel kültürle evrensel bir kalite yakalayan Ezhel, küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Rap’in yanında Reggae tarzı müzik yapmaktadır. Ayrıca gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalmaktadır. Rap hayatına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır. Türkçe rapin önemli isimleriyle çalıştıktan sonra 2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records’u kurdu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com