Refah fotoğrafı: Hırsızlığa karşı bebek mamalarına alarm

Fiyatları 50 lira ile 209 lira arasında değişen bebek mamalarına da alarm takıldı. Hırsızlığa karşı bebek mamalarına da alarm vurulması, anne babaların çocuklarına mama almakta zorlandıklarını gösteriyor.

KRONOS 12 Şubat 2021 EKONOMİ

Anne babalar artık bebeklerine mama almakta zorlanıyor.

Zam üstüne zam gelen ürünlere hırsızlığa karşı alarm takılıyor. Ayçiçek yağı ve peynirden sonra bebek mamalarına da alarm takıldı.

ESKİDEN ELEKTRONİK ÜRÜNLERE TAKILIRDI

Türkiye’de vatandaşın geçim sıkıntısının fotoğrafı olan alarmlı ürünlere her geçen gün yenileri ekleniyor. Eskiden sadece pahalı elektronik ürünlerine alarm takılırdı. 2020 sonundan itibaren ise gıda ürünlerine alarm takılır oldu.

TÜİK’E GÖRE GIDA ENFLASYONU YÜZDE 18

TÜİK’e göre yüzde 18,11 olan gıda enflasyonu market ve pazarda yüzde 30’ların üzerinde seyrediyor. Ayçiçek yağı, şeker, peynir, süt, mandalina, gibi ürünlere her gün zam geliyor. Hal böyle olunca vatandaş bu ürünleri alamıyor. PTT ucuz yağ satışına başlarken, marketlerde gıda ürünlerine alarm vuruyor.


 

ANNE BABALAR MAMA ALMAKTA ZORLANIYOR

Fiyatları gramına göre 50 TL ile 209 lira arasında değişen bebek mamalarına da alarm takıldı. Çalınmalara karşı bebek mamalarına da alarm vurulması anne babaların çocuklarına mama almakta zorlandıklarını gösteriyor.

 

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com