‘Rejimin normalleşme kabiliyeti kalmadı, iradeyi MHP’ye teslim etti’

Kürt Çalışmaları Merkezi Direktörü Reha Ruhavioğlu: "Rejim iki aydır normalleşme-otoriterleşme dilemmasında salınıyordu, kararını vermiş görünüyor. AK Parti'de kadro var ama normalleşme için kabiliyet ve irade kalmadı. İradeyi MHP'ye teslim etti."

KRONOS 03 Haziran 2024 GÜNDEM

Kürt Çalışmaları Merkezi Direktörü Reha Ruhavioğlu, DEM Parti’nin seçimle geldiği Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Rejim iki aydır normalleşme-otoriterleşme dilemmasında salınıyordu, kararını vermiş görünüyor. AK Parti’de normalleşme için kadro ve kapasite var ama normalleşme için kabiliyet ve iradesi kalmadı. İradeyi MHP’ye teslim etti” dedi.

Reha Ruhavioğlu’nun yorumu şöyle:

“Rejim iki aydır normalleşme-otoriterleşme dilemmasında salınıyordu, kararını vermiş görünüyor. Hakkari Belediye Başkanı Mehmet Sıddık Akış, seçimden iki ay sonra görevden alınarak yerine kayyum atandı. Görevden almaya gerekçe yapılan dosya 2014 tarihli.
AK Parti’de normalleşme için kadro ve kapasite var. Efgan Ala’nın daha üç gün önce reform yönündeki açıklamaları buna işaret. Ama normalleşme için kabiliyet ve iradesi kalmadı. İradeyi MHP’ye teslim etti, MHP’leşti. Kabiliyeti de otoriter bir dönüşüm geçirdi.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com