Rekor boşanma tazminatı: 1,45 milyon dolar nafaka

Güney Kore'de mahkeme, boşanma davasında iş insanı Chey Tae-won'un, eski eşi Roh So-young'a yaklaşık 1 milyar dolar ödemesine hükmederken, bunun ülke tarihinde en büyük boşanma anlaşması olduğu bildirildi.

KRONOS 31 Mayıs 2024 DÜNYA

Güney Kore’de mahkeme, iş insanı Chey Tae-won’un eski eşi Roh So-young’a verilen tarihi boşanma kararını açıkladı. Karara göre, Roh’a 1.45 milyon dolarlık nafaka ve 1 milyar dolarlık mal paylaşımı yapılacak. SK Group’un hisseleri %9 değer kazandı. Karar ülke tarihinin en büyük boşanma davası olarak kaydedildi.

Güney Kore’de mahkeme, iş insanı Chey Tae-won’un eski eşi Roh So-young’a boşanma davasında kararını açıkladı.

EN BÜYÜK BOŞANMA DAVASI
Mahkeme, Chey’in 1988’de evlendiği ve birlikte 3 çocuk sahibi olduğu eski eşi Roh’a ortalama 1.45 milyon dolarlık nafaka ödemesine ek olarak mal paylaşımı kapsamında ortalama 1 milyar dolar ödemesine hükmetti. Bu karar, ülke tarihinin en büyük boşanma davası olarak kaydedildi.

Mahkeme, Roh’un SK Group’un büyümesine katkı sağlayan bağlantıları olduğunu vurgulayarak, 3 milyar dolarlık serveti bulunan Chey’in malvarlığının yaklaşık yüzde 35’ini eski eşine devretmesi gerektiğine hükmetti.


Chey’in 2015’te evlilik dışı ilişkisinden bir çocuğu olduğunun ortaya çıkmasının ardından çift boşanma sürecine girmişti.

HİSSELERİN YARISINI TALEP ETMİŞTİ
Roh, Chey’in 25 yıldan uzun süredir başkanlık yaptığı SK Group’taki hisselerinin yarısını talep etmişti.

SK Group’un telekom, kimya ve enerji sektörlerinde etkinlik gösteren ve dünyanın en büyük yarı iletken üreticilerinden biri olan hisseleri, mahkeme kararının açıklanmasının ardından borsada %9 değer kazandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com