Rekor promosyon için geri sayım

Özel bankaların promosyon rekabeti emekliye yaradı. Promosyon 750 TL ile 2.500 TL aralığından 7 bin 500 TL'ye kadar yükseldi. Kampanya bitiyor mu?

KRONOS 28 Ekim 2022 EKONOMİ

14,3 milyon emeklinin maaş pastasından daha fazla pay kapabilmek için temmuz ayında nakit desteği (promosyon) rallisine başlayan özel bankalardan bazıları 31 Ekim’de frene basmaya hazırlanıyor.

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından İş Bankası emekli maaş promosyon kampanyasına 31 Ekim Pazartesi günü nokta koyacak.

SON MÜRACAAT TARİHİ 31 EKİM 2022 PAZARTESİ

Promosyonu temmuz ve ağustos aylarında 5 bin Türk Lirası’na (TL) çıkaran İş Bankası, 1 Eylül’den itibaren ise; maaş hesabı açtıran her emekliye 7 bin 500 TL vermeye başlamıştı.


 

7 bin 500 liralık fırsatı kaçırmak istemeyen emeklilerin 31 Ekim’e kadar İş Bankası’nda üç yıllık taahhüt mukabilinde maaş hesabı açması gerekiyor.

İş Bankası internet şubesi üzerinden ya da banka şubelerine müracaat edilebilecek. Emekli tanıdığını getirenlere 500 liralık Maximum Card kredi kartı puanı veriliyor.

EMEKLİ MAAŞI NASIL NAKLEDİLİR?

Vadesi geçmiş kredi borcu olmayan emekli daha fazla promosyon ödeyen bankaya geçebiliyor. Bunun için daha önce aldığı promosyonun kalan tutarını iade etmesi ve e-Devlet üzerinden maaş taşıma işlemi yapması kâfi.

Hukukçular, emeklilere fazla promosyon vermediği gibi nakil işlemlerini yokuşa süren bankaların “maaşınızda bloke var, erken fesih tazminatı” gibi bahanelerinin hukuka aykırı olduğunu vurguluyor.

Emekli maaş promosyonu kampanyasını şu ana kadar sadece Yapı Kredi uzattı. Akbank, İş Bankası, QNB Finans, Denizbank ve ING şu ana dek herhangi bir beyanda bulunmadı.

Katarlı finans devi QNB’nin devraldığı Finansbank ilave desteklerle emekli maaş promosyon tutarını 10 bin TL’ye çıkarmıştı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com