Rıza Kayaalp, 11’inci kez Avrupa şampiyonu

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Rıza Kayaalp, grekoromen stil 130 kilo final mücadelesinde İtalyan Danila Sotnikov’u 4-0 üstünlükle devirdi. Bu sonuçla altın madalya kazanan Kayalp, 11'inci kez Avrupa şampiyonu oldu.

KRONOS 02 Nisan 2022 SPOR

Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda milli sporcu Rıza Kayaalp, grekoromen stil 130 kiloda altın madalya elde etti.

Başkent Budapeşte’de gerçekleştirilen şampiyonanın altıncı gününde milli güreşçi Rıza Kayaalp, grekoromen stil 130 kilo finalinde Rus asıllı İtalyan Danila Sotnikov ile karşılaştı. Günün son müsabakasında rakibini 4-0 mağlup eden Kayaalp, kariyerindeki 11. Avrupa şampiyonluğuna ulaştı.

En fazla Avrupa şampiyonluğuna ulaşan Türk sporcu unvanının sahibi olan milli güreşçi, kendisine ait rekoru geliştirdi. Rıza Kayaalp’in kariyerinde ayrıca 4 dünya şampiyonluğu, bir olimpiyat ikinciliği ve iki olimpiyat üçüncülüğü bulunuyor.

KEREM VE MURAT ALTIN İÇİN MİNDERE ÇIKACAK

2022 Avrupa Güreş Şampiyonası pazar grekoromen stil 60, 67, 72, 82 ve 97 kiloda gerçekleştirilecek repesaj ve madalya müsabakalarıyla sona erecek.

Milli sporculardan Kerem Kamal (60 kilo) ve Murat Fırat (67 kilo) altın madalya için mindere çıkacak. Burhan Akbudak (82 kilo) ise bronz madalya maçı hakkı elde etmek için repesajda mücadele edecek.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com