Rıza Kayaalp ödülünü SMA hastası Eslem Fatma’ya bağışladı

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, 2022 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda şampiyonluk primi olan 150 Cumhuriyet altının SMA hastası Eslem Fatma'nı tedavisi için bağışladı.

KRONOS 03 Mayıs 2022 GÜNDEM

Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Avrupa Şampiyonası İkramiyesi kazancı olan 150 Cumhuriyet Altınını SMA hastası Eslem Fatma’nın tedavisinde kullanılmak üzere bağışta bulundu.

Macaristan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda milli sporcu Rıza Kayaalp, grekoromen stil 130 kilo finalinde Rus asıllı İtalyan Danila Sotnikov’u 4-0 yenerek şampiyonluğa oldu. Milli güreşçi, böylece kariyerindeki 11. Avrupa şampiyonluğunu elde etti.

Rıza, Budapeşte’de SMA hastası Eslem Fatma için güreştiğini dile getirerek, şunları kaydetti: “Benim hemşerim olan SMA hastası Eslem Fatma için kendime söz vermiştim, ‘Buranın ödülünü, tedavi masraflarına karşılayacağım.’ demiştim. Benim ödül yeterli değil, halkımızın desteğini bekliyorum. Onu hayata bağlayan hortumlardan kurtarıp, annesinin babasının kucağında gezmesini çok istiyorum. İnşallah bu dileğim gerçekleşir. Harcadığım tüm alın terim Eslem içindi. Onun için hazırlandım. Bayrama sağlıklı, sıhhatli girmesini istedim. Bunu ona armağan ettiğim için çok mutluyum” ifadesini kullanmıştı.


Avrupa Şampiyonası müsabakalarına katılmadan önce Eslem Fatma ve Ailesini ziyaret etmişti.

Ziyarette, Eslem Fatma’ya maddi ve manevi destekte bulunacağını ifade eden Kayaalp, Avrupa şampiyonu olarak kazandığı ödülü aileye bağışladı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com