Ronaldo heykeli eyaleti birbirine düşürdü

Ronaldo'nun Hindistan'ın Goa eyaletindeki heykeli toplumu adeta birbirine düşürdü. Gerekçe ise sömürgeci Poetekiz'in futbolcusunun heykelinin dikilmesi.

KRONOS 01 Ocak 2022 DÜNYA

Tüm zamanların en başarılı oyuncularından biri olan Cristiano Ronaldo bu kez golleri ile değil çok ilginç bir nedenden gündemde Ronaldo’nun Hindistan’ın Goa eyaletindeki heykeli halk arasında sömürgeci ülkenin golcüsü gibi bir nedenle fikir ayrılıklarına sebep oldu.

SİYAH BAYRAK SALLADILAR

60 yıl öncesine kadar Goa’nın bir Portekiz sömürgesi olduğuna dikkat çeken protestocular, Portekizli bir oyuncunun heykelinin dikilmesine tepki çekti.

400 kilogramlık heykelin açılışında bir grup, tepkilerini göstermek için siyah bayrak salladı. Portekiz Milli Takımı, Goa’da çok popüler olsa da protestocular Goa’nın Portekiz kontrolünden çıkmasının 60. yıl dönümünde bu heykelin dikilmesini “hassasiyetleri gözetmeyen ve uygunsuz bir hamle” olarak gördüklerini belirtti.


 

Protestoculardan biri IANS haber ajansına yaptığı açıklamada, ” Samir Naik ve Bruno Coutinho gibi kendi ikonlarınızla gurur duymayı öğrenin” dedi. Yerel siyasetçi Michael Lobo ise tepkiler karşısında, Ronaldo’nun heykelinin gençlere ilham vermesi için dikildiğini belirtti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com