RTÜK’ten TELE 1 kanalına ‘Öcalan’ incelemesi

RTÜK Başkanı Şahin, Merdan Yanardağ'ın TELE 1'deAbdullah Öcalan'a ilişkin sözleri nedeniyle kanala inceleme başlatıldığını duyurdu.

KRONOS 26 Haziran 2023 GÜNDEM

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile TELE 1 hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu.

RTÜK Başkanı Şahin, sosyal medya hesabından, “Binlerce kişinin katili terörist başını öven Merdan Yanardağ denilen şahsın açıklamaları üzerine Tele 1 hakkında gerekli inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” paylaşımı yaptı.

YANARDAĞ “MONTAJ” DEDİ 

Yanardağ ise Şahin’in açıklamasına “Ebubekir Bey, kimseyi öven yok. Tam tersine, Apo’yu öven ve yeni bir çözüm sürecinin yolunu döşeyen AKP milletvekili Galip Ensarioğlu’nun çözüm sürecine ilişkin açıklamalarını eleştiren bir program var. Seçim sürecindeki gibi, montaj videolara dayanarak bahane aramayın” ifadeleriyle yanıt verdi.

MERDAN YANARDAĞ ÖCALAN İÇİN NE DEMİŞTİ?

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, yaptığı bir konuşmada, “Abdullah Öcalan’a uygulanan tecritin hukukta hiçbir yeri yoktur. Ailesi ve avukatı ile bile görüşemiyor. Böyle bir düzen olur mu? Abdullah Öcalan; çok kitap okuyan, siyaseti doğru okuyan, doğru çözümleyen son derece zeki bir kişidir” ifadelerini kullandı.

Merdan Yanardağ, bu ifadelerinin ardından sosyal medyada iktidara yakın trollerin hedefi olmuştu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com