Erdoğan, AKP’li başkanın babasını da affetti: Saadet Partili 2 ismi öldürmüştü

Malatya’da Saadet Partili 2 müşahidini öldürdüğü için müebbet hapis cezası alan AKP'li Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük'ün babası 67 yaşındaki Hacı Sülük, Erdoğan tarafından affedildi.

KRONOS 17 Mayıs 2024 GÜNDEM

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Malatya’nın Pütürge ilçesinde Saadet Partisi’nin 2 müşahidini öldürenlerden AKP’li Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük’ün babası 67 yaşındaki Hacı Sülük’ün müebbet hapis cezası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından affedildi.

Malatya’nın Pütürge ilçesi Bölünmez mahallesinde meydana gelen olayda, yaşlı bir çiftin kabine girip oy kullanmak istemesi üzerine çıkan tartışma kavgaya dönmüş, silahla vurulan Saadet Partisi müşahitleri Hasan ve İlyas Aktaş hayatını kaybetmişti.

Olaydan sonra, AKP’li Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük’ü babası Hacı Sülük ile kardeşi O.S., yeğenleri H.Ö.S, A.S. ve M.S. yakalanmıştı.

Hacı Sülük ile yakın akrabaları, 2’şer kez müebbet hapis cezası ve bir kişiyi yaralamaktan 2 yıl 8 ay 15’er gün hapis cezası almıştı.


 

Daha önce sağlık sorunları gerekçesiyle tahliye edilen Hacı Sülük’ün cezası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı kararnameyle tamamen affedildi.

Kararnamede, Hacı Sülük’ün affedilmesine, “Sürekli hastalık ve kocama hali kapsamında bulunduğunu belirten Adli Tıp Kurumu 3’üncü Adli Tıp Kurulu’nun raporu” dayanak gösterildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com