Saadet Partisi ile YRP birleşiyor mu: Bayram ziyaretinde açıklandı

Siyasi partilerin Ramazan Bayramı'nın 2. gününde ziyaretleri devam ederken Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, Yeniden Refah Partisi ile birleşme iddialarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

KRONOS 11 Nisan 2024 GÜNDEM

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, siyasi partilerin Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde gerçekleştirdikleri ziyaretlere devam ederken, Yeniden Refah Partisi ile birleşme iddialarına ilişkin bir değerlendirme yaptı.

Görüşmede İsrail’le ticaret ve Hamas lideri İsmail Haniyye’nin çocukları ve torunlarının öldürülmesine ilişkin konu da ele alındı.

“AYRIŞMA YOK”
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Kaya, “Yerel seçim sonrası partilerin aldığı oylar çokça tartışıldı. Saadet Partisi’nin Yeniden Refah Partisi’yle birleşmesi söz konusu olur mu?” şeklindeki soruya cevap verdi:


“Biz değerlendirmemizi yapıyoruz. Saadet Partisi aldığı sonuçları değerlendirir, bizim gündemimizde bir birleşme, ayrışma yok. Şimdi bir bayram ziyaretindeyiz. Bunların değerlendirileceği, nasıl olacağı, hangi siyasi partiyle ne konuda görüşüleceğine dair kanaatlerimiz daha sonra yetkili kurullarımızda değerlendirilir, kamuoyuna açılır”

NE OLMUŞTU?
Yeniden Refah Partisi, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde 1 büyükşehir ve 1 il belediyesi kazanarak Türkiye genelinde %6,19 oy oranına ulaşmıştı. Buna karşılık Saadet Partisi’nin oy oranı %1,09’da kalmıştı. Seçimlerin ardından, Saadet Partisi’nin YRP ile birleşme olasılığı gündeme gelmişti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com