Sabancı’nın evinde gizli ses kayıt skandalı

Sabancı ailesinin en mahrem konuşmasını gizli şekilde akıllı telefonuna kaydettiği iddia edilen hemşire savcılıkta verdiği ifadede ithamları reddetti.

KRONOS 25 Eylül 2023 EKONOMİ

Ali Sabancı ile eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın ağır yaralandığı deniz kazası ile sarsılan Sabancı ailesi şimdi de gizli ses kaydı skandalı ile şoke oldu.

10 Nisan 2004 tarihinde hayatını kaybeden işadamı Sakıp Sabancı’nın eşi Türkan Sabancı’nın konutunda ailenin sağlık durumuna dair toplantı esnasında gizli ses kaydı alındığı iddia edilmişti.

Ailenin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyeti üzerine açılan soruşturmada evin diğer hemşiresi Dilek A.Ç. tanık sıfatıyla ifade verdi.

Dilek A.Ç, şüpheli hemşire Mukaddes S’nin telefonunda eskiye yönelik ses kayıtları bulunduğunu ve kayıtların “Sabancı Müzesi 1”, “Sabancı Müzesi 2” isimli dosyalarda muhafaza edildiğini söyledi.

Türkan Sabancı’nın İstanbul’daki konutunda 6 Aralık 2022’de ailenin sağlık durumuyla ilgili yapılan toplantıda ailenin hemşiresi Mukaddes S’nin gizli kayıt yaptığının fark edilmesi üzerine başlayan davada diğer hemşire Dilek A.Ç. tanık oldu.

“KAYIT YAPMADIM İFTİRA ATIYORLAR”

Savcılık skandalların odağındaki hemşire Mukaddes S’nin ifadesi alınmıştı.

Mukaddes S. ifadesinde; toplantıda evin idari işler müdürü Osman G’nin nöbet konusuyla ilgili değişikli olmadığını söylediği ve konu üzerinde tartışmaya başladıklarını anlattı.


 

Konuşma sırasında evin uşağı olan Ebru Y’nin bir anda kendisine yönelerek, “Kayıt mı alıyorsun sen?” diyerek sorması üzerine diğer çalışanların başına dikilerek elinden zorla telefonunun alındığını, ancak herhangi bir kayıt yapmadığını, üzerine atılan isnatların asılsız olduğunu belirtmişti.

Telefonu doğru nöbet listesini göstermek için çıkardığını öne süren Mukaddes S, yanlış anlaşıldığını belirterek, “Kendilerine kayıt almadığımı göstermeme rağmen ağır hakaret ve tehditlere maruz kaldım.” dedi.

TUTANAKTA YAZILANLARI KABUL ETMEDİ

Mukaddes S. şunları ifade etti: “Bana kendisini şikâyet ederlerse işsiz kalacağımı ve hiç bir yerde çalışamayacağımı söylediler. Daha sonra Ebru Y. bana Türkan Sabancı’nın yanına gitmemi ve kendisiyle ilgilenmemi söyleyerek masadan kalkmamı istedi.”

Sabah’ın haberine göre, Mukaddes S., “Ben masadan ayrıldıktan sonra hakkımda tutanak hazırladıklarını öğrendim. Tutanakta yazılanları kabul etmiyorum.” diyerek kendini savundu.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com