Sabiha Gökçen’de işbirliği sona erdi: Holding CEO’yu da alıp gitti

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda IC Holding’le iş birliğinin sona ermesiyle CEO Sehat Soğukpınar’ın yerine İSG Stratejik Planlama ve Hazine Yönetimi Direktörü Kerem Maybek vekaleten atandı.

KRONOS 31 Mayıs 2024 GÜNDEM

Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen’de (İSG), işletmecisi Malezya Havalimanları Holdings Berhad (MAHB) ve IC Holding arasındaki stratejik iş birliğinin sona ermesiyle birlikte bayrak değişimi yaşandı.

İSG’den yapılan açıklamada, iş birliğinin sona ermesiyle birlikte 26 Aralık 2023 tarihinde CEO olarak atanan Serhat Soğukpınar’ın da görevi bugün itibarı ile sona erdi.

İSG Stratejik Planlama ve Hazine Yönetimi Direktörü Kerem Maybek, CEO’luğa vekalet edecek.

Açıklamada, “Malezya Havalimanları kendisine bu dönüşüm sürecindeki liderliği ve katkılarından dolayı en derin şükranlarını sunmaktadır” denildi.

YENİ CEO HAZİRAN’DA ATANACAK
Operasyonel mükemmellik ve sürekli iyileştirme faaliyetlerinin sorunsuz devamının sağlanması amacıyla, İSG Stratejik Planlama ve Hazine Yönetimi Direktörü Kerem Maybek mevcut görevinin yanı sıra, yeni CEO’nun Haziran 2024 sonu itibariyle resmi olarak görevine başlamasına kadar İSG CEO’luğuna vekalet edecek.


Bu bağlamda MAHB, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı etkin ve sürdürülebilir şekilde işletmeyi ve aynı zamanda tüm yolcularına yüksek standartta hizmet sunmayı taahhüt ettiğini belirtti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com