Sadece yönetim şekli mi?! Hukuk da Türk tipi…

Memleketin hukuk manzaralarından Türkiye'nin yurt dışı fotoğrafına, Almanya'da yaşanmış bir basın özgürlüğü öyküsünden futbolu oyun olmaktan çıkarmaya...

KRONOS 26 Haziran 2020 PODCAST

https://soundcloud.com/user-436877268/260620-kp

Yalçın Doğan, T24: Terörle uzak yakın ilgisi olmayan, sadece belli eleştiriler getiren, yazdıkları ve hatta yazmadıkları yazılardan dolayı mahkemeye çıkan gazeteciler var. 22 Haziran’dan 26 Haziran’a, yani bugüne kadar son dört günde tam yimi gazeteci yargı önüne çıkıyor.

Elçin Poyrazlar, Cumhuriyet: Başkalarının kendisi hakkında ne düşündüğüni bu kadar önemseyen bir ülkenin, kültürel ve siyasi anlamda çaba harcamaması, üstelik kendi başarısızlıklarını yabancı ülkelerin komplosu olarak ‘açıklaması’ ciddiyetsizlik ve ucuz popülizm olarak görülüyor.

Yücel Özdemir, Evrensel: Eleştiriyi hakaret görenler son örnekte olduğu gibi Almanya’da da var. Ancak, görüldüğü gibi Seehofer’e yaranmaya çalışan aydın ve gazeteci neredeyse yok. Büyük çoğunluk hâlâ basın ve düşünce özgürlüğünü savunuyor ve makaleyi yazan gazeteciyle dayanışma içinde. Saldırıyı asıl olarak bu tutum püskürttü. Düşünce özgürlüğünü savunanlar kazandı, Seehofer kaybetti.

Müslüm Gülhan, Birgün: Cunta başkanı Evren’in Ankaragücü için kural değişikliği yaptırarak lige çıkartması, bombanın piminin çekildiği andı. Ki sonunda bu sitem, taraftarı müşteri haline getiren tüketim ve popülist temelli günümüz futbol anlayışı, taraftarların aidiyet bağlarının zayıflatılmasının da önünü açtı.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com