Sağ şakağına ateş ederek canına kıydığı iddia edilen kadın solak çıktı

İstanbul Esenyurt'ta eşi tarafından intihara mecbur bırakıldığı iddia edilen ve sağ şakağından giren kurşunla ölen 22 yaşındaki Hilal Adıyaman'ın solak olduğu öğrenildi.

KRONOS 08 Aralık 2022 GÜNDEM

İstanbul Esenyurt’ta eşi tarafından intihara mecbur bırakıldığı iddia edilen ve sağ şakağından giren kurşunla ölen 22 yaşındaki Hilal Adıyaman’ın solak olduğu ortaya çıktı.

Hilal Adıyaman’ın 16 yaşındayken evlendirildiği eşi Musa Adıyaman’ın “cebir veya tehdit kullanarak intihara mecbur etme” iddiasıyla yargılandığı davada, ablası Aslı Yıldırım tanık olarak dinlendi.

Yıldırım, kardeşinin solak olduğunu ve geçmişte eşinden şiddet gördüğünü söyledi.

‘KARDEŞİM ŞİDDET GÖRÜYORDU’

Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tanık olarak konuşan abla Aslı Yıldırım, kardeşinin evliliğinin başından beri şiddet gördüğünü anlattı.

Aslı Yıldırım, “Biz Hilal ile sürekli görüntülü olarak konuşuyorduk. Hilal bana sanığın dayaklarından bıktığını ifade etmeye çalışıyordu, ben de kendisine bırak gel dedim. Bana ‘Tamam, geleceğim’ dedi. Kardeşim bana şiddet gördüğüne ilişkin fotoğrafları da göndermişti. Kardeşimin telefonunu alıyordu. Hilal, biz görüntülü konuştuğumuz sırada eşinin eve geldiğini fark edince tedirgin bir şekilde, ‘Musa geldi’ diyerek telefonu kapatıyordu. Korktuğundan ve kilidi olmadığı için sürekli kapısının önüne eşyalar koyuyordu. Uyurken biri gelirse, seslere uyanmak için bunu yapıyordu” ifadelerini kullandı.

‘HİLAL SOLAKTIR, İKİ KARDEŞİM DE ÖYLE’

Abla Yıldırım, olay gününe ilişkin de şu bilgileri verdi:

“Olay günü kardeşimle konuştuk, konuşmamız sırasında eşini de gördüm, bana selam verdi, telefonu kapattık. Telefonu kapattıktan yaklaşık 10 dakika sonra sanık aradı, kardeşime karşı küfürlü konuştu. Kız kardeşim bana bir şey demeye çalıştı, sanık da ‘Sus seni öldürürüm’ dedi. Sonra telefon kapandı. Daha sonra annem aradı, ‘Hilal’i vurdular’ dedi. Hilal sol elini kullanıyordu, Hilal’in dışında iki kardeşim de solaktır.”

Mahkeme duruşmayı erteledi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com