Erdoğan’dan hamle: Boğaziçi’nde hukuk ve iletişim fakülteleri açılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla, kayyım rektör atanmasını protesto eylemlerinin sürdüğü Boğaziçi Üniversitesi'ne iletişim ve hukuk fakülteleri kuruldu. Cumhurbaşkanlığı kararıyla 26 yeni fakülte ve enstitü kuruldu, 35 fakülte ve enstitü ise kapatıldı.

KRONOS 06 Şubat 2021 GÜNDEM

Sağlık Üniversitesi'nin rektörlüğünü eski AKP milletvekili Cevdet Erdöl yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı kararıyla 26 yeni fakülte ve enstitü kuruldu 35 fakülte ve enstitü kapatıldı. Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde Halep/Çobanbey Tıp Fakültesi ve Çobanbey Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu kurulmasına karar verildi. Boğaziçi Üniversitesi’nde hukuk ve iletişim fakülteleri açılması kararı dikkati çekti.

BOĞAZİÇİ’NE HUKUK VE İLETİŞİM FAKÜLTESİ

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan AK Partili Melih Bulu’ya karşı öğrenci ve hocaların protestoları sürerken Cumhurbaşkanı Erdoğan çarpıcı bir karar aldı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Boğaziçi Üniversitesi’ne hukuk ve iletişim fakültesi kurulmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandı. Ayrıca Erdoğan’ın 11 üniversiteye rektör atamasına ilişkin kararı da Resmi Gazete’de yayınlandı.

SURİYE’YE TIP FAKÜLTESİ

Karada, bazı fakültelerin isimleri değiştirildi, bazı üniversiteler yeni bölümler açıldı, bazı bölümler kapatıldı.  Sağlık Bilimleri Üniversitesi bünyesinde Türkiye sınırları dışında tıp fakültesi ve sağlık hizmetleri yüksek okulu kurulması kararı çıktı.

Sağlık Üniversitesi’nin rektörlüğünü AKP eski Milletvekil Prof. Dr. Cevdet Erdöl yapıyor.

Gaziantep Üniversitesi bünyesinde de daha İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulu kurulmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 devlet üniversitesine rektör atadı. Erdoğan, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’ne Prof.Dr. Abdulhalik Karabulut’u, Ardahan Üniversitesi’ne Prof. Dr. Mehmet Biber’i, Artvin Çoruh Üniversitesi’ne Prof. Dr. Mustafa Sıktı Bilgin, Batman Üniversitesi’ne Prof. Dr. İdris Demir’i,Bitlis Ernen Üniversitesi’ne Prof. Dr. Necmettin Elmattaş’ı, Gümüşhane Üniversitesi’ne Prof.Dr. Halil İbrahim Zeybek’i, Hakkari Üniversitesi’ne Prof. Dr. Ömer Pakiş’i, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’ne Prof. Dr. Namık Ak’ı, Kırklareli Üniversitesi’ne Prof. Dr. Bülent Şengörür’ü, Kilis 7 Aralık Üniversitesi’ne Prof. Dr. Mustafa Doğan Karacoşkun’u, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne Prof.Dr. Turgay Uzun’u rektör olarak atadı.

ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com