Sağlık çalışanlarını rehin alan şizofreni hastası polis kendini vurdu

Şizofreni hastası 39 yaşındaki emekli polis memuru Sunay D. evine gelen iki sağlık çalışanını rehin aldı. Ardından kendisini vurdu.

KRONOS 05 Aralık 2023 GÜNDEM

Kütahya’da yaşayan 39 yaşındaki emekli polis memuru Sunay D. evine gelen iki sağlık çalışanını rehin aldıktan sonra kendini vurdu. Ağır yaralanan Sunay D. tedavi altına alındı.

Şizofreni teşhisi koyulduktan sonra polislikten malulen emekli edildiği öğrenilen Sunay D., tedavisi amacıyla eve gelen İl Sağlık Müdürlüğü çalışanı H.Y. (37) ve A.Ç.’yi (33) rehin aldı. İhbarla adrese polis ekipleri gönderildi.

Polisler, Sunay D.’yi teslim olması için ikna edemedi. Çilingir yardımıyla eve girmeye çalışan polisleri fark eden genç kadın elindeki tabancayla kendini vurup intihara kalkıştı.

AĞIR YARALANDI

Silah sesini duyan polis kapıyı kırıp içeri girdi. Ağır yaralanan Sunay D., ambulansla, Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Sunay D.’nin rehin aldığı sağlık çalışanları H.Y. ve A.Ç. ise sağlık kontrolünden geçirilip, polis merkezine götürüldü. Sağlıkçılar, Sunay D.’nin kendilerini rehin aldıktan sonra “Burada büyülü yorganlar var. Bunları alın, almazsanız kötü olur” diyerek tehdit ettiğini anlattı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com