Salon buz kesti, Erdoğan’ın en büyük korkusu | Kronos TV

CHP 1'inci parti oldu. AKP 22 yıl sonra ilk defa 2'nciliğe geriledi. Erdoğan’ın kayyım hesabı Van’dan döndü. Bu hafta Analiz'de konuşuluyor...

KRONOS 06 Nisan 2024 VİDEO

Seçimde ummadığı bir tokat yiyen AKP’nin lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kayyım hesabı Van’dan döndü.

CHP 1’inci parti oldu. AKP 22 yıl sonra ilk defa 2’nciliğe geriledi. Kronos TV’de “Analiz” programı yine dopdolu. Moderatörlüğünü Turhan Bozkurt’un üstlendiği Analiz programında Yektan Türkyılmaz ve Doğan Ertuğrul konuşulmayanları konuşuyor.

Muhalefet bu defa başardı mı? Van’da seçmene tuzak kuranların sözcüsü Mehmet Uçum ile Devlet Bahçeli mi? Hayati Yazıcı o mesajı niye sildi?

Millî Güvenlik Kurulu (MGK) kararları ile Erdoğan’ın yapayalnız çıktığı balkonda sarf ettiği sözler haziranda Irak’ın kuzeyine askerî harekâta kesin gözü ile bakılıyor. Erdoğan, Amerika’ya harekâtın onayını almak için mi gidiyor?

İsrail ile ticarete devam eden Saray’ın 31 Mart’ta seçmenin verdiği mesajdan yeteri kadar ders aldığını söyleyebilir miyiz?

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK), 31 Mart Mahallî İdareler Seçimi’nin akabinde AKP lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplandı.

Oy oranlarının düştüğüne dikkati çeken Erdoğan, 10 ay önce kendilerine oy veren seçmenlerin bu sefer sandığa gitmediğini söyledi. Erdoğan, “Ortada sadece bir oy kaybı değil, kan ve ruh kaybı var” diyen Erdoğan, “Ya hatalarımızı görerek kendimizi toparlarız ya da güneşi gören buz misali erimeye devam ederiz.” diye konuştu.

Erdoğan kendisi dâhil parti yönetiminde kimsenin 31 Mart seçim sonuçlarının mesuliyetinden kaçamayacağını, oy kayıplarının tek bir soruna ve tek bir başlığa indirilemeyeceğini, bunun kolaycılık olacağını ve nerede eksik, hata, kasıt ya da ihanet varsa üzerine gitmenin boyunlarının borcu olduğunu belirtti.

Erdoğan: “22 yıllık zorlu mücadelenin heder edilmesine izin vermem.”

Toplantıda Cumhur İttifakı partilerinin rekabet ettiği ve bu yüzden CHP’nin kazandığı Amasya, Kütahya ve Kırıkkale gibi illerin durumunun da ayrıca değerlendirileceği kaydedildi.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com