Şamil Tayyar uyardı: İş zıvanadan çıkmaya başladı, siyaset aktif bir rol üstlenmezse…

Sahalarda yaşanan şiddet olaylarına karşı AKP'li Şamil Tayyar'dan uyarı geldi: "Son haftalarda yaşanan karmaşa karşısında siyaset kurumunun daha aktif rol üstlenmesi zorunlu hale gelmiştir. Aksi halde telafisi güç daha büyük zararlar doğabilir."

KRONOS 20 Aralık 2023 GÜNDEM

Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın maç bitiminde sahaya girerek hakem yumrukladığı saldırının ardından sahalarda peş peşe yaşanan olayların dozu arttı. Dün de Trabzonspor karşılaşmasında İstanbulspor Başkanı Ecmel Sarıalioğlu’nun hakeme tepki olarak takımı sahadan çekmesi tepkileri daha da büyüttü.

Bu konuda AKP’li Şamil Tayyar’dan “İş zıvanadan çıkmaya başladı” uyarısında bulundu. Tayyar, siyaseti göreve davet ederek “Son haftalarda yaşanan karmaşa karşısında siyaset kurumunun daha aktif rol üstlenmesi zorunlu hale gelmiştir. Aksi halde telafisi güç daha büyük zararlar doğabilir” dedi.

Tayyar’ın açıklamaları şöyle:

“Artık futbol, seyirlik bir oyun değil milyarlarca doların dolaşımda olduğu endüstriyel faaliyet alanıdır.

Haliyle kavga çok sert, hesaplar acımasızdır.

Sistemin can damarı ise taraftarın karşılıksız sevgisi, hesapsız tutkusudur.

Maalesef….

Taraftarın masum duyguları üzerine inşa edilen futbol endüstrisinin kirli çarkı, toplumsal kutuplaşmaları tetikler ve siyasi karşıtlık üretir oldu.

Amiyane tabirle iş zıvanadan çıkmaya başladı.


 

Bu bağlamda son haftalarda yaşanan karmaşa karşısında siyaset kurumunun daha aktif rol üstlenmesi zorunlu hale gelmiştir.

Aksi halde telafisi güç daha büyük zararlar doğabilir.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com