Sanat yazarı Funda Demir, eski eşini bıçaklayarak öldürdü

Yazar Funda Demir, 2 yıl önce boşandığı mali müşavir eski eşi Mustafa Çapar'ı boğazından bıçaklayarak öldürme suçundan tutuklandı.

KRONOS 29 Eylül 2023 Genel

İstanbul’da ikamet eden sanat yazarı Funda Demir, 2 yıl önce boşandığı mali müşavir eski eşi Mustafa Çapar’ı ekmek bıçağıyla boğazından bıçakladı. 3 çocuk annesi şüpheli Funda Demir gözaltına alındı.

Şüphelinin emniyette verdiği ifadesinde, “Bu bir şeref meselesi bir şey söylemek istemiyorum” dediği öne sürüldü.  Demir’in, eski eşini öldürdükten sonra sitenin bahçesine elindeki kanlı bıçakla inerek “Yukarı çıkın bakın” diye bağırdığı da kaydedildi. Komşuların haber vermesi üzerine gelen emniyet güçleri  kadını gözaltına aldı. Demir, cinayet bürodaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun iddiasına göre, Funda Demir ve Mustafa Çapar arasında çıkan tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce Funda Demir, eline aldığı ekmek bıçağı ile eski eşine saldırdı. Boğazından yaralanan erkek olay yerinde hayatını kaybetti.

Funda Demir, ‘Kasten öldürme suçundan’ sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FUNDA DEMİR KİMDİR?

Lisans eğitimini İnönü Üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Üniversite yıllarında kitap, tiyatro, satranç ve çevre kulüplerindeydi. 1999-2006 yılları arasında İstanbul’da öğretmen olarak görev yaptı. Ardından on yıl özel bir şirkette proje yönetiminde çalıştı. Bu esnada Beykent Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Örgütsel Değişim dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı, ayrıca ICF onaylı ACTP belgeleri aldı. 2016 yılında profesyonel çalışma hayatını bırakarak edebi anlamda yazın ve okuma çalışmalarına dahil olmaya başladı. Roman, öykü ve tiyatro metinleri üzerine çalışmaktaydı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com