Şanlıurfa Tugay Komutanlığı’nda patlama

KRONOS 13 Kasım 2019 GÜNDEM

Şanlıurfa’daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nın cephaneliğinde patlama meydana geldi. İhbar üzerine bölgeye ambulans ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada “Olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır” denildi. Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, olayda 14 askeri personelin yaralandığını duyurdu.

Bugün saat 22.50 sıralarında Şanlıurfa kent merkezindeki 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda 2 ayrı patlama meydana geldi. Kentin tamamından duyulan şiddetli patlamaların ardından bölgeden dumanlar yükselmeye başladı. İhbar sonrası olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

MSB’den yapılan açıklamada, 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’na ait bir hafif silah mühimmat deposunda henüz tespit edilemeyen nedenle 22.50 sularında patlama meydana geldiği belirtilirken “Patlamada yaralanan personel hastaneye sevk edilmiş, çıkan yangın kontrol altına alınmış ve olay bölgesinin çevre emniyeti tam olarak sağlanmıştır” denildi.

Şanlıurfa Valisi Erin, yaptığı açıklamada 14 askeri personelin yaralandığını duyururken, yaralı personellerin hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com