Sansürde yeni dönem: Polis, Kanun Hükmü’nün kopyasının peşinde

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mühittin Böcek, 2023 yılı içinde 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali'ni yeni sanat ekibiyle yapacağını açıkladı. Böcek, iktidarın sansür konusunda geldiği noktayı "Bugün polis kardeşimiz saat 16.00'da Atatürk Kültür Merkezi’ne geldi ve filmin kopyasını istedi" cümlesiyle açıkladı.

KRONOS 01 Ekim 2023 GÜNDEM

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni yeniden yapacağını söyledi.

İktidarın KHK’lıların mücadelesi anlatan filmin festivalden çıkarılması yönündeki baskısı sonrasında Altın Portakal Film Festivali’nin iptaliyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mühittin Böcek, “Bugün polis kardeşimiz saat 16.00’da Atatürk Kültür Merkezi’ne geldi ve filmin kopyasını istedi. Troller yazıyor, siyaset yapıyor. Ucuz siyaset yapanların yanına bırakmayacağım” dedi.

’60. ALTIN PORTAKAL FİLM FESTİVALİ’Nİ YAPACAĞIM’

Böcek, TV100’de katıldığı programda, Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin iptali ile ilgili açıklamalarda bulundu. 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni yapacağını iddia eden Böcek,  “60. Altın Portakal’ı Cumhuriyet’in 100. yılında, şartlar ne olursa olsun, hiçbir bakanlıktan bir kuruş istemeden, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek olarak yapacağım ve tüm sanatçılarımızın, sinema emekçilerimin de desteğiyle yapacağım. Türkiye bunu görecek… Ben belgeseli de izlemedim, seçici kurulu da etkilemedim. Şunu seçin, bunu seçmeyin demedim” dedi.


Muhittin Böcek, 2023 bitmeden yeni bir sanat ekibiyle 60. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ni yeniden yapacağını açıkladı.

Böcek, açıklamasına şöyle deva etti:

“Seçim öncesi Altın Portakal Film Festivali’ni özüne döndüreceğim demiştim. Göreve geldiğim an itibariyle festivali özüne döndürdüm. Bin kişiyle yapılırdı bu protokol. Ben 10 bin kişiyle yapmak istedim. Biliyorsunuz; dün Gençlik ve Spor Bakanlığı kapalı spor salonunu iptal etti. Ahmet Boyacıoğlu çok kıymetli, sol fraksiyonda yer almış bir doktordur. 4 yıldır hiçbir problem yaşamadık. 5. yılda bu iş oldu. Hükümet devreye girdi, bakanlar açıklama yaptı…

Bugün polis kardeşimiz saat 16.00’da Atatürk Kültür Merkezi’ne geldi ve filmin kopyasını istedi. Troller yazıyor, siyaset yapıyor. Ucuz siyaset yapanların yanına bırakmayacağım.

Bu Altın Portakal’ı 100. yılında, 60. kez şartlar ne olursa olsun, hiçbir bakanlıktan bir kuruş istemeden, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek olarak yapacağım ve tüm sanatçılarımızın, sinema emekçilerimin de desteğiyle yapacağım. Türkiye bunu görecek. Ben belgeseli de izlemedim, seçici kurulu da etkilemedim. Şunu seçin, bunu seçmeyin demedim.”

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com