Saray’da endişeli bekleyiş: Galler Prensesi Kate ameliyat oldu

Galler Prensesi Kate Middleton'ın başkent Londra'daki bir hastanede karnından ameliyat olduğu ve 10 ila14 gün hastanede kalacağı açıklandı.

KRONOS 17 Ocak 2024 DÜNYA

İngiltere’de Galler Prensesi Kate Middleton’ın karın bölgesinden daha önceden planlanmış bir ameliyat olduğu ortaya çıktı.

Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Prenses’in ameliyatın başarılı geçtiği ve 10 ila 14 gün boyunca London Clinic isimli özel sağlık kuruluşunda kalmasının beklendiği belirtildi.

EN SON NOEL GÜNÜ GÖRÜLMÜŞTÜ
Reuters’ın aktardığına göre, Veliaht Prens William’ın eşi Galler Prensesi Kate, en son Noel Günü, Kraliyet ailesiyle birlikte kamuoyu önünde görülmüştü. O dönemde Prenses Kate’in kötü olduğuna ilişkin herhangi bir emare görülmemişti. Bir saray kaynağı, konuya ilişkin olarak ‘Kate’in durumunun kanser ile ilgili olmadığını’ söyledi.

“TIBBİ BİLGİLERİNİN ÖZEL KALMASINI ARZU EDİYOR”
Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada, Galler Prensesi’nin ‘bu açıklamanın yaratacağı ilgiyi takdir ettiği ve çocukları için normalliği olabildiğince devam ettirme ve kişisel tıbbi bilgilerinin özel kalma arzusunu kamuoyunun anlamasını umduğu’ ifade edildi.


Açıklamada ‘paylaşılacak önemli bir bilgi olduğunda’ Prenses Kate’in sağlık durumu hakkında bilgi verileceği, kendisinin Paskalya sonrasına kadar kamu görevlerine geri dönmesinin olası görünmediği belirtildi.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com