Saray’da üç maaş alan biri isim daha: İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı

Cumhurbaşkanlığı'nda görevli danışman ve bürokratların her geçen gün farklı yerden maaş aldıkları ortaya çıkmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı İdari İşleri Başkanı Metin Kıratlı'nın üç ayrı yerden maaş aldığı iddia edildi.

KRONOS 07 Nisan 2021 GÜNDEM

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte kamuda en yüksek devlet memuru haline gelen Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı’nın üç ayrı kurumdan aylık toplam 84 bin 702 lira maaş aldığını öne sürdü.

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Metin Kıratlı’nın maaş aldığı kurumları açıkladı.

Yavuzyılmaz’ın mesajı şöyle:

“Kanunen ‘en yüksek Devlet memuru’ olan (AK Partili) Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanının aldığı aylık maaşları ortaya çıkardık.

Cumhurbaşkanlığı  İdari İşler Başkanlığından: 22.906 TL

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliğinden: 24.000 TL

YÖK Üyeliğinden: 37.796 TL

Aylık net maaş toplamı: 84.702TL”


METİN KIRATLI KİMDİR?

Konya’nın Ereğli ilçesinde 1969 yılında doğan Metin Kıratlı, ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1986 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1990 yılında mezun oldu. Hâkimlik stajını tamamladıktan sonra sırasıyla Ulaş (Sivas), Çaldıran (Van), Yalvaç (Isparta) ve Manavgat Antalyal’ya) hâkimlikleri, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü tetkik hâkimliği, daire başkanlığı ve genel müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu. 30/12/2011 yılından 2014 yılına kadar genel müdür olarak görev yaptı. 2014 yılından itibaren de Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapan Metin Kıratlı, 2018 yılında ‘En yüksek devlet memuru’ sıfatı ile Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına atandı.

Takip Et Google Haberler
Takip Et Instagram
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com